Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawijanie cewki na maszynie do szycia.

Gruntol 15 Dec 2008 14:54 1850 3
    Gruntol
    Level 10  
    Chcę nawinąć cewkę do efektu gitarowego typu kaczka. Mam rdzeń kubkowy AL3400, licznik obrotów z magnetofonu i karkas, którego rozmiar jest mniej więcej rozmiaru szpulki do maszyny do szycia. Czy jest sens nawijać taką cewkę na maszynie? Ma być okolo 380 zwojów cienkim drucikiem, więc ręczne nawijanie odpada, bo nie mam tyle cierpliwości (drucik rwie mi się w łapach) :|
    karel21
    Level 27  
    A n ie lepiej sprubować wiertarką lub wkrętarką z regulają obrotów
    Stary1952
    Level 32  
    Gruntol wrote:
    Ma być okolo 380 zwojów cienkim drucikiem, więc ręczne nawijanie odpada, bo nie mam tyle cierpliwości (drucik rwie mi się w łapach) :|

Cierpliwość powinna być dobrą stroną elektronika , cóż to jest marne 380 zwojów ( 10 minut przy odrobinie wprawy ) gdyby to było 3800 lub więcej to bym się nie dziwił . Więcej czasu zajmie Ci przygotowanie się do tej operacji nawijania mechanicznego . kol. karel21 proponuje wkrętarkę , jest to dobry sposób ale nie do cieniutkich drutów . :D
    Pozdrawiam .
    Gruntol
    Level 10  
    Udało się! Zamienienie maszyny do szycia w nawijarkę i obczajenie co i jak zajęło mi godzinkę. Niestety pierwsze 4 próby nawijania skończyły się zerwaniem drucika, ale za 5 razem poszło super. Zwoje równo nawinięte, wszystko tak jak chciałem. Wiertarki z regulacją obrotów niestety nie mam, a jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :).