Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Sharan , Ford Galaxy - jakie dystanse MDF ?

smithpl 15 Dec 2008 14:54 13117 26
    smithpl
    Level 15  
    Witam,

zamierzam zamontować nowe głośniki do Ford Galaxy 2004.
    Jednak nie wiem jakiej wysokości dystanse MDF powinienem użyć.

Głośniki będą na przód ( firmy uDimennsion 165mm z tweeterami i zwrotnicą ) a oryginalne przednie idą do tylnych drzwi.

Może ktoś wymieniał u siebie lub wie jakie MDF zastosować ?

Dzięki
    Marcin.:D
    smithpl
    Level 15  
    pytałem tam na forum, nikt nie odpowiedział :-(

Ja dobrać mogę tyle że potrzebuje wysokość :-)
    Kadafee85
    Level 12  
    No to niestety ja już Ci nie pomogę ;) Pozdro
    maxtz
    Level 27  
    Nie rozumiem tego pytania skoro masz ten samochód to chyba ty będziesz najlepiej wiedział jaki dystans będzie odpowiedni, miara do ręki i do dzieła ;)
    smithpl
    Level 15  
    No to ci wytłumaczę.

1. Zabierając się do pracy chciałbym mieć już wszystko kupione
    2. Nie lubię jeździć z rozebranym samochodem, w związku z tym nie mogę najpierw rozebrać boczków a potem martwić się i czekać na dostawę dystansów.
    3. Piny trzymające tapicerkę są jednorazowe, kupiłem trochę na wymianę ale nie chce co zdjęcie i założenie marnować spinki
    4. Nie da się po prostu zmierzyć, trzeba by mieć parę rozmiarów i przymierzyć - tego nie mam

W związku z powyższymi punktami wole oprzeć się o rady doświadczonych osób.
    slavwek.ie
    Level 34  
    Montowałem w Sharanie Powerbasy S-6C, dystans jaki był możliwy do zamontowania, to 10mm, ponieważ niewiele jest miejsca pomiędzy głośnikiem a maskownicą w tapicerce.
    O głębokość nie ma się co martwić, miejsca jest pod dostatkiem.
    nie wiem jaki masz rocznik auta, bo ja montowałem w aucie z 2001r.
    Szczególną "troską" trzeba objąć tapicerkę, bo lubi sobie zadrżeć i to dość solidnie.
    Zatrzaski tapicerki nie są takie złe, rozbierałem dużo gorsze..
    smithpl
    Level 15  
    dzięki wielkie, o to mi chodziło

będzie tak samo - ja mam mod. 2004 ale akurat drzwi są takie same z modelem 2001

no to kupuje i robię :-) wygłuszałeś dodatkowo blachę zewnętrzną?
    bo u mnie oryginalnie jest mata lecz nie na całej powierzchni
    maxtz
    Level 27  
    Oryginalnie zawsze jest kawałek maty przyklejony ale gdy wyklejamy drzwi matami pod audio należy wykleić całe poszycie zewnętrzne drzwi ;)
    slavwek.ie
    Level 34  
    smithpl drzwi były wytłumione całe, tzn wewnętrzna blacha (poszycie drzwi) jak i zaklejone zostały otwory konstrukcyjne pod tapicerką (co widać na zdjęciu)
    To co widzisz na fotce, to tylko częściowe tłumienie, bo na tą czarną matę naklejona została jeszcze jedna warstwa taśmy dekarskiej (tej z powłoką alu) bo drzwi tego wymagały (pojawiał się jeszcze rezonans)
    Po środku drzwi masz duży prostokątny otwór i żeby jego zakleić musisz dać po środku otworu płaskownik blachy, żeby maty miały się czego trzymać i nie zapadały się.

Tu na fotce masz otwór w drzwiach:

Tu widać płaskownik i naklejona na niego matę

To co jest wewnątrz drzwi fabrycznie naklejone - umyj dokładnie rozpuszczalnikiem i naklej na to nowe maty. Pamiętaj żeby dokładnie nakleić matę przy klamce otwierania (w okolicach zamka) bo tam lubi pojawić się rezonans.
    Tapicerkę od środka też oklej matami, bo grechocze jak szalona ;)

Tu kolejna fotka z naklejania mat, niestety nie mam zdjęcia całości oklejonych drzwi dekarą.
    herdi
    Level 23  
    [quote="slavwek.ie"]
    Tapicerkę od środka też oklej matami, bo grechocze jak szalona ;)

/quote]

A po co? możę wytłumaczy mi ktoś w sposób sensowny po co dociążacie tapicerkę zbędnymi kilogramami APP czy innego Bola ? bo ja poza chęcią przetestowania wytrzymałości spinek nie widzę rozsądnego wytłumaczenia.
    slavwek.ie
    Level 34  
    nie myślałem, że Tobie trzeba to tłumaczyć..

W Sharanie tapicerka to jeden wielki bezwładny płat plastiku i dykty. Wprawiony w ruch wydaje setki dźwięków o przeróżnych częstotliwościach, niekoniecznie dobrze odbieranych przez słuchacza.
    smithpl
    Level 15  
    no to weekend pracy się zanosi :-)

dzięki wielkie za info
    herdi
    Level 23  
    slavwek.ie wrote:
    nie myślałem, że Tobie trzeba to tłumaczyć..

W Sharanie tapicerka to jeden wielki bezwładny płat plastiku i dykty. Wprawiony w ruch wydaje setki dźwięków o przeróżnych częstotliwościach, niekoniecznie dobrze odbieranych przez słuchacza.

hahahaha, nie jednego sharana oprawiłem ale generalnie nie rozumiem w ogóle idei oklejania tapicerki bitumą
    slavwek.ie
    Level 34  
    niestety w moim przypadku było to niezbędne dla uzyskania założonego celu.
    smithpl
    Level 15  
    slavwek.ie , to jeszcze jedno kontrolne pytanie.

Jak wiemy głośniki w sharan/galaxy są w drzwiach a tweetery na desce. komplet głośników który mam ma głośniki i tweetery + zwrotnica...

Pytanie, w którym miejscu w fabrycznej instalacji schodzą się kable tweeter'a i głoścnika ? Bo chce podłączyć głośniki przez posiadane w zestawie zwrotnice.
    herdi
    Level 23  
    smithpl wrote:
    slavwek.ie , to jeszcze jedno kontrolne pytanie.

Jak wiemy głośniki w sharan/galaxy są w drzwiach a tweetery na desce. komplet głośników który mam ma głośniki i tweetery + zwrotnica...

Pytanie, w którym miejscu w fabrycznej instalacji schodzą się kable tweeter'a i głoścnika ? Bo chce podłączyć głośniki przez posiadane w zestawie zwrotnice.

w wiązce pod deską, nie złapiesz sie tam, przetnij przewody wchodzące w przepust na słupku, przedłuż i będziesz miał i do zwrotki i dwo woofera, do tweetera kabelek będziesz miał w kpl.

Dodano po 21 [minuty]:

slavwek.ie wrote:
    niestety w moim przypadku było to niezbędne dla uzyskania założonego celu.

ale to bitume? ciężka strasznie, szkoda tapicery a pasty nie stosujesz?
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pewnie było cięcie kosztów :(
    herdi
    Level 23  
    masz sub w Sharanie :) właśnie się robi www.gae.pl/temp/sub_sh.jpg :)
    slavwek.ie
    Level 34  
    pan dan wrote:
    Pewnie było cięcie kosztów :(
    powiem tak: "czym chata bogata, tym skąpy właściciel..."

Sami widzicie jakiej klasy są głośniki na fotkach, wygłuszanie według inwestora, to zupełnie zbędna rzecz.

herdi tapicerę okleiłem dekarką, jest lżejsza od APP, nie spowodowała jakiegoś dramatu dla spinek ale uspokoiła ją w zupełności.

smithpl nie używałem fabrycznej instalacji, położyłem nową.
    herdi
    Level 23  
    Nie no ja to rozumiem, ale chodzi mi o sam pomysł ogólnie a nie ta konkretną instalkę
    slavwek.ie
    Level 34  
    Wierz mi, że wszelakiej maści materiały głuszące nie są mi obce (w tym pasty)

Może pośrednią przyczyną nadmiernej ruchliwości tapicerek był fakt, że auto było po dzwonie i tapicerki były krótko mówiąc nadwątlone..
    Dekara przytrzymała je w ryzach i uspokoiła.
    herdi
    Level 23  
    aaaaaaaaaaaaaaaaa hahahhahahahahahahahahha taaaa uwielbiam takie auta :D
    slavwek.ie
    Level 34  
    no niestety, nasz klient nasz pannnnn :)
    maxtz
    Level 27  
    Ja do wyciszenia tapicerki stosuje coś takiego:
    Proste, tanie i skuteczne ;)
    herdi
    Level 23  
    eszzzzz te VW wszędzie ich pełno jak psów normalnie :D
    smithpl
    Level 15  
    To tylko dodam aby było dla potomnych.

Wymiana głośników w Ford Galaxy 2004 lub VW Sharan 2004 jest dość banalna. Wystarczy zdjąć tapicerke z drzwi odkręcić głośnik i przykręcić nowy.
    Dystans jaki należy lub można zastosować w przednich drzwiach to dystans o grubości od 1cm do spokojnie 2 cm i kształcie zwykłego okręgu.
    ( pomiędzy tapicerką a blacha jest sporo miejsca )
    Należy pamiętać aby kupić dłuższe śruby ( blachowkręty )

Ja do głośników uDimennsion użyłem 1cm dystansów.