Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja ricoh 1045 jako drukarka

chmurkenson 15 Gru 2008 15:18 3350 9
  • #1 15 Gru 2008 15:18
    chmurkenson
    Poziom 9  

Witam serdecznie
    Nie mam pojęcia jak zainstalować tudzież skonfigurować aby ricoh 1045 działała jako drukarka i skaner . Mam modół druku oraz wszystko co potrzebne(kabel sieciowy). Potrzebuję pomocy typu "wejdz do menu i kliknij". Aha na kompie mam Viste.

0 9
  • #2 15 Gru 2008 16:12
    birut
    Poziom 21  

Włóż płytkę (moduł) w wewnętrzne gniazdo (zewnętrzne jest dla PS) potem klawisze na panelu, i to wszystko. Zainstaluj sterowniki na kompie, skonfiguruj sieć i powinno działać.

0
  • #3 15 Gru 2008 17:17
    giscom
    Poziom 14  

Witam.
    Do skanera potrzebny jest program scanrouter. Działa na pewno na XP i Win2003 serwer. Sterowniki jak i program na stronie ricoha.
    Temat był wielokrotnie przerabiany na forum.
    Szukajcie a znjadziecie :)
    Pozdrawiam

0
  • #5 15 Gru 2008 23:38
    cefram
    Poziom 29  

Witam

A nie lepiej wybrać opcję z "szukaj" - było o tym już sporo postów.

Pozdrawiam

0
  • #6 16 Gru 2008 10:43
    chmurkenson
    Poziom 9  

wybaczcie zalozylem temat po to aby calosc dala mi jasny i zrozumialy wglad na sprawe a nie podpowiedzi "uzyj opcji szukaj" rozumiem ze dla niektorych sprawa jest jak cep prosta ale dla mnie osoby spoza branzy to jest trudne.
    Wiem ze moglbym poprosic o to serwisanta ale zeby sie czegos nauczyc trzeba probowac i pytac. Jak to sie mówi "koniec języka za przewodnika"
    pozdrawiam

0
  • #7 16 Gru 2008 10:56
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

no troche chyba przesadzasz przeciez co do instalacji sprzętowej podalem ci cała dokumentację co i jak nawet jak masz kłopoty z angielskim to na obrazkach pokazane jak zamontować . Wystarczy tylko popatrzec ale chyba trzeba chcieć. Na tym forum raczej pomagamy co i jak natomiast forum w żadnym nie służy kompleksowym szkoleniom z danego tematu.

0
  • #8 16 Gru 2008 15:53
    chmurkenson
    Poziom 9  

ok widze ze jestem nieprecyzyjny. zle wyjasnilem sytuacje.
    Karta sieciowa juz jest w maszynie podlaczona, kwestia lezy tylo i wylacznie w tym jak mam nawiazac polaczenie miedzy kom. a ricohem.

0
  • #9 16 Gru 2008 18:54
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Najszybciej? Proszę bardzo... podłącz sieciówką do sieci lub skrosowaną bezpośrednio do komputera . Jeżeli masz sieć z DHCP, to na ruterze zostaw kilka stałych IP. Jeden z nich ustaw w kopiarce (Ustawienia systemowe -> interfejs -> adres IP) Ustaw taką samą maskę podsieci. Zainstaluj sterownik. Podczas instalacji utwórz nowy port TCP/IP i wpisz tam IP kopiarki, pokaż lokalizację sterownika (powinien być w Viscie RICOH->Aficio 1035/1045 PCL) i reszta zrobi się sama :) ! 5 minut i po sprawie. Jak nie masz sieci , to połącz się z kopiarką skrosowaną sieciówką i stwórz "mini sieć" gdzie kopiarka ma wyższy IP od komputera. Oczywiście maska też musi być taka sama. Po stworzeniu takiej "sieci" reszta jak powyżej. Co do skanera, to możesz np. zainstalować sterownik TWAIN-owy dostępny na stronie RICOH-a . Uruchomi się i zainstaluje a dostęp do skanera masz z dowolnego programu. Tylko pod ustawieniami skanera , ustaw priorytet na TWAIN.

i to by było na tyle ;)!

C.

p.s. Sterownik może krzyczeć że nie jest podpisany cyfrowo i takie tam bzdury- potwierdź że chcesz kontynuować.

1
  • #10 15 Wrz 2009 22:46
    gulaz
    Poziom 2  

znalazłem ostatnio takie coś - chyba o to Ci chodzi.
    Link
    pozdr

0