Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zastawienie elementów prostej sieci wifi.

kuba883 15 Gru 2008 17:26 860 2
 • #1 15 Gru 2008 17:26
  kuba883
  Poziom 12  

  Witam, mam wielka prośbę jako że nie jestem na bieżąco w osprzęcie wifi to proszę o zrobienie zestawienia co potrzebuję aby połączyć 2 miejsca oddalone o ok 170 m siecią bezprzewodową . Domniemam że to będzie 1 ap z adslem (bo poporstu w moim wieeelkim dłuuugim domu hipotetycznie mam na jednym koncu neo a chce miec na drugim, jako ze to jedno lokum wiec wszystko legalnie itp ) +antena a w drugim punkcie antena kliencka (posiadam takąwą 12 m kabla i wtykiem rpsma ), ap , w kazdym z końców mojego domu potrzebuje mieć 2 wyjścia kabelkiem (lan) i bezprzewodowo.

  moja prośba to zestawić mi modele ap ( w miara jak najtnańsze i zeby to jednak było stablilne i bezawaryjne ) i jaką antenę zakupić i czy to będzie chodzić bardzo szybko, chodzi mi głównie o to że w tym ap odbierającym bedzie podłączone urządzenie wymagające jak najkrótszych czasów (ping ??) połączenia z internetem...

  z góry wielkie dzieki, mam nadzieję ze w miare zrozumiale napisałem

  0 2
 • #2 21 Gru 2008 06:02
  soltys_w
  Poziom 24  

  Założenia na pierwszy rzut oka sprzeczne i nierealne...
  Na początek proponowałbym wkleić szkic układu pomieszczeń albo zeskanowć odpowiedni rzut z projektu.
  Czy takie połączenie będzie stabilne czy nie zależy od tego z czego budynek jest zbudowany. Czy w ścianach nie ma absolutnie żadnych kabli, bodaj nawet 2 par telefonicznych, które umożliwiłyby połączenie po drutach?

  0
 • #3 21 Gru 2008 14:28
  komral
  Poziom 10  

  Proponuję proste rozwiązanie:
  W pomieszczeniu gdzie masz neostradę instalujesz modem-router adsl z wi-fi i odkręcaną anteną, w miejsce standardowej anteny wkręcasz mocniejszą dookólną.
  W drugim pomieszczeniu instalujesz AP obsługujący tryb repeater, do którego przykręcasz antenę kliencką.
  W obydwu pomieszczeniach tym sposobem zyskujesz dostęp do Internetu po kablu i po wi-fi. Oczywiście z wiadomych względów należało by zaszyfrować wi-fi.

  0