Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV9000 - uszkodzona matryca

15 Gru 2008 18:37 1266 5
  • Poziom 16  
    Witam mam taki problem ponieważ moja matryca (i tylko matryca) uległa mechanicznemu uszkodzeniu jest to wersja 17" chciałbym ją wymienić i...
    właśnie może mi koledzy doradzicie co dalej?:(
    Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 25  
    przede wszystkim musisz wykręcić panel lcd, odczytać jego model i wymienić na taki sam, lub odpowiedni zamiennik. a tak na marginesie - skąd wiesz ze matryca jest uszkodzona? jest zbita czy jak?
  • Poziom 16  
    Witam
    dziękuję za odpowiedz. Matryca jest zbita i jest tzw"pajączek" po włączeniu,
    nawet nie wiem jak zabrać się do rozebrania tej matrycy:( więc naprawa samemu to najbardziej sensowne rozwiązanie?
    Pozdrawiam Dziękuje za odpowiedzi.
  • Poziom 25  
    Jeśli masz jakiekolwiek zdolności manualne to na pewno sobie poradzisz. Na początek zrywasz gumki z ramki matrycy - pod nimi ukryte są śrubki. Następnie wykręcasz śrubki i delikatnie "rozpoławiasz" matryce. Poza tymi śrubkami trzyma się ona na zatrzaskach, wiec musisz je kolejno "odbezpieczać". Jak już zdejmiesz ramkę, musisz odkręcić panel od zawiasów no i odłączyć tasiemkę i przewody zasilające. Na panelu napisany będzie jego model. Ważne jest abyś przed rozpoczęciem działania wyjął baterię z laptopa. pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Dziękuję za instrukcję w piątek to będę mógł zastosować:)
    więc gdy będę znał już typ matrycy pomyślimy co dalej?
    Pozdrawiam i dziękuję:)

• Poziom 14  
    należy także pamiętać, że niektóre matryce należy przeprogramować