Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 2.0 1995rok problem z zmkiem bagarznika sedan

stn2 15 Gru 2008 18:52 1969 9
  • #1 15 Gru 2008 18:52
    stn2
    Poziom 11  

witam wszystkich i zarazem proszę o pomoc. Mam lagune już rok czasu wszystko gra jak na reno :) ale pojawil się nowy problem nie mogę oworzeć bagarznika ani z centralniego ani z kluczuka ( od czasu do czasu udaje mi się otworzyć bagarznik ale nie zawszy) może ktoś wie jak się dobrać do tego zamka. Już mnie to zaczyna wnerwiać ale tlumacze sobie że to tylko francuz:) proszę o pomoc..

• Pomocny post
    #2 15 Gru 2008 20:13
    Usunięty
  • #3 15 Gru 2008 21:14
    stn2
    Poziom 11  

wciskam i nic nawet udaje się kluczyk przekręcić dookoła ale jak trochę wcisnę przycisk razem z kluczykiem to okręcam tak na godz. 11 a w drugą stronę na godz 13 i mogę wcisnąć ale nie otwiera a nawet jeśli otworzy to nie słychać klasycznego "puk"..

• #4 15 Gru 2008 22:07
    Usunięty
  • #5 16 Gru 2008 11:08
    stn2
    Poziom 11  

podczas zamykanie centralnym zamkiem czyli przyciskiem na kluczyku zamek w klapie nie odzywa się ale się odzywał przez jakiś czas to był taki dźwięk jak by coś się obcierało taki "szryyy" :D zamykać spoko zamykała się z centralnego ale nie otwierała ale można było otworzyć z kluczyka,a teraz ani dźwięku ani otwierania :cry: ale tak jak wkładam kluczyk i chce przekręcić to nie ma oporu wiesz tak jak by w ogóle się tam nic nie działo..

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

dobra zrobiłem tak jak mówiłeś nie było to trudne ale nie wiem czy to wystarczy zablokował się ten silniczek od centralnego jak go wyjołem i poruszałem nim to zaczoł działać ale nie wiem na jak długo chyba czeka mnie wymiana tego silniczka ale jestem na to gotów :D pogadałem do mojej lagunki dała się otworzyć a potem poszło bardzo łatwo najważniejsze to dobra gadka a reszte da się zrobić :D

• #6 16 Gru 2008 18:15
    stn2
    Poziom 11  

ale czy to jest problem zamka czy ustawienia zamykać zamyka ale już nie otwiera zawsze tak było odkąd mam lagunkę ale przy otwieraniu z centralnego w kluczyku wydaje ten charakterystyczny dźwięk i nie otwiera tak jakby nie mógł załapać czy to się da zrobić bez wymiany silniczka?

• Pomocny post
    #7 16 Gru 2008 20:35
    Usunięty
  • #8 16 Gru 2008 21:41
    stn2
    Poziom 11  

dzięki twoim radą i zdjęciu naprawiłem ten zamek. teraz kluczykiem mogę zamknąć i otworzyć , ale jest problem z tym centralny że nie otwiera tylko zamyka ale prze smaruję ten ślimak i zobaczymy. możliwe żę jest wypracowany tryb tak jak napisałeś. jak wyjołem ten silniczek żeby zobaczyć czy można go rozebrać to ruszałem tą ślimacznicą w gore i w dół i też się klinował . czy ona powinna chodzić sztywno czy raczej luźno bo u mnie chodzi bardzo luźno . no nic kupie wd i psikne jak coś to będę pisał.. dzięki :D a ta ślimacznica chyba nie jest wymienna a szkoda było by za dobrze :D

• #9 16 Gru 2008 21:51
    Usunięty
  • #10 18 Gru 2008 12:33
    stn2
    Poziom 11  

mam rozwalony ten zamek centralny w bagażniku nasmarowałem go ale to nie to. ten tryb się wytarł albo ślimacznica bo przeskakuje jak by nie mógł załapać. wiesz i dla tego tak szumi "szrryy" :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME