Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOYOTA COROLLA E12-- Pytanko

adam.p123 15 Dec 2008 21:16 8335 3
    adam.p123
    Level 19  
    Witam,mam pytanie przez przypadek odłączyłem czujnik wkręcony w obudowę od filtra powietrza i zapaliłem silnik, pomarańczowa kontrolka od silnika nie zgasła, jak również pozostały zapalone kontrolki od trakcji TRC i VCS, po zgaszeniu silnika podłączyłem spowrotem ten czujnik od filtra powietrza zapaliłem silnik i te kontrolki nie zgasły,zgasiłem silnik. Po pięciu minutach przemyśleń zapaliłem silnik i kontrolki zgasły jest wszystko ok, w związku z tym mam pytanie czy musze jechać do toyoty na komputer aby ustawili mi standardowe parametry na czujniku powietrza czy sterownik silnika pamięta te stare ustawienia?? W jaki sposób mógłbym to sprawdzić, jakie objawy tego czynu bym dostrzegł?? Jest taka możliwość że źle będzie mierzył powietrze i będzie dużo palił paliwa?? Jaką role spełnia czujnik w filtrze powietrza??
    viper555
    Level 39  
    Po co, jeżeli kontrolki zgasły wszystko wróciło do poprzedniego stanu jedynie w komputerze będą występowały błędy zapisane ale nie aktywne ,a przy okazji sprawdzania testerem będzie można ich wykasować.P
    adam.p123
    Level 19  
    Witam, a nie wie ktoś, gdzie można znaleść jakiś schemacik testera do toyoty??
    Pozdrawiam
    szarak
    Level 17  
    nic nie zrobisz nie ma takich schematów tylko dobry skaner