Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restarty kompa, problem z winsrv.

tmsn 15 Gru 2008 21:59 2091 2
  • #1 15 Gru 2008 21:59
    tmsn
    Poziom 9  

Mam problem z kompem, na który - jak zawsze - nawet internet nie zna rozwiązania.

Od początku:

Pracowałem przy kompie, wlazłem na jakąś stronę internetową, Kaspersky w tym momencie wywalił ostrzezenie, ze mam wirusa XYZ w folderze system32 -> juz wtedy pomyslalem "kaplica". Kliknąłem "pomin", bo innej opcji nie było. Jedyny objaw, jaki był to Outlook, który po uruchomieniu i zminimalizowaniu do zasobnika, automatycznie się wyłączał. Chciałem sie pozbyc problemu -> zrestartowałem kompa. Przeciez to lekarstwo na wszystko.

No i kaplica. Komp zaczął restartowac sie w nieskonczonosc. Odpala się do momentu, w którym widac logo Windows XP i ten smieszny krótki latajacy paseczek. Potem pare sekund czarnego ekranu, i kaplica, migawka bluescreena nie do zarejestrowania dla ludzkiego oka i automatyczny restart.

To samo w trybie awaryjnym, nie pomaga takze opcja "przywroc ostatnio dzialajace ustawienia".

Wywalało:

stop: c0000135

bla bla bla

Uruchomienie tej aplikacji nie powiodlo sie, poniewaz nie znaleziono user32.dll

Chwila grzebania, troche pracy napedu 3,5", skopiowalem plik user32.dll z netu do swojego kompa do katalogu system32 (którego w ogole tam nie bylo), i liczylem na sukces.

Jednak nie:

Teraz wywala

stop: c0000135

bla bla bla

Uruchomienie tej aplikacji nie powiodlo sie, poniewaz nie znaleziono winsrv.

No i teraz mam problem. Wszystkie rozwiazania tego problemu w necie proponuja wywalenie SP2, ale:

- ja dzialalem na SP2 os kiedy mam postawiony ten system, czyli ponad rok, wiec wykluczam
    - nie chce wywalac SP2, a potem instalowac od nowa bo wróca mi rozne dziwne rzeczy wlacznie z aktualizacji automatycznymi, ktorych do tej pory nie mialem, bo moj system byl tworzony za pomoca nlite.

Co teraz?

Mam naprawic system z plyty XP? Tez nie chcialbym, bo aktualnie mam system zdrowo odchudzony nlitem, a naprawiajac go z normalnej plyty system takze bede mial normalny.

Katastrofa. Nie wiem co z tym zrobic. Macie jakis pomysl?

• #3 15 Gru 2008 22:35
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

tmsn napisał:
    mam wirusa XYZ

A to jest baaaardzo ciekawe!! Nie znalazłem takiej nazwy wirusa w bazie kaspersky'ego.
    Proszę podać prawdziwą nazwę wirusa.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo