Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner DENON AVR-2106 nie startuje.

czarut 15 Gru 2008 23:39 3219 3
  • #1 15 Gru 2008 23:39
    czarut
    Poziom 12  

Witam.
    Po włączeniu włącznikiem sieciowym świeci się dioda, na czerwono, podświetlająca włącznik stb. Po jego wciśnięciu cyka przekaźnik, pojawiają się napisy na wyświetlaczu, kolor diody zmienia się na zielony i miga 5 razy w ciągu ok 5 sek, po czym wyłącza się. Znikają napisy, a dioda miga w tempie 3-4 Hz ale na czerwono. Po ponownym włączeniu znów się uruchamia na 5 zielonych błysków i powrót do czerwonego migania. Przyciski klawiszy w porządku, napięcia wyglądają na poprawne. Sprzęt zadbany i czysty.
    Czy ktoś może mi pomóc?

0 3
  • Relpol
  • #2 16 Gru 2008 09:35
    Teresa3181
    Poziom 11  

Prawdopodobnie uszkodzona jest końcówka mocy .Sprawdź czy w momencie tykania przekaźnika pojawia się napięcie na wyjściach głośnikowych ( przy odłączonych głośnikach ) . Jeżeli tak , oznacza to ze wzmacniacz się zabezpiecza .
    Powodzenia

0
  • Relpol
  • #3 16 Gru 2008 12:34
    Dorian Olech
    Poziom 28  

Napięcia się nie pojawią ponieważ nie załączają się przekaźniki od głośników ( ten którego słychać to od st.by) Musisz sprawdzić napięcia na samych końcówkach mocy ,najlepiej na oporach emiterowych. Powinno być poniżej 1V. Końcówka która będzie miała napięcie jest uszkodzona

0
  • #4 27 Sty 2009 09:11
    czarut
    Poziom 12  

Witam ponownie.
    Po naprawie - uszkodzona końcówka mocy: komplet tranzystorów,rezystorów + zenerka - pograł parę godzin. Padł znowu łącznie z bezpiecznikiem sieciowym. Wymiana tranzystorów mocy,reszta ocalała i startuje ale bez głosu. Działa wyświetlacz, pokrętła i wszyskie klawisze. Dźwięk z tunera i wejść dochodzi do scalaków z wyjściami na końcówki mocy. A dalej jakby było mute. Sprawdziłem napięcia zasilające w wielu miejscach, ale bez schematu niewiele mogę więcej zrobić. Procek to M30624FGPFP. Proszę o pomoc, ewentualnie schemat tego sprzętu.

0