Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP nc6000, strerownik i jeszcze trochę...

loky 16 Dec 2008 00:14 4523 7
    loky
    Level 17  
    Witam,
    kupiłem takiego laptopa dla kogoś bliskiego, muszę go przygotować na piątek tak żeby wszystko było na tiptop. Zawsze radziłem sobie sam ze swoim komputerem, nigdy od przeszło 10lat nie utknąłem kompletnie. Laptopa mam samego bez żadnej dokumentacji, nie wiem co było w nim zmieniane w stosunku do tego co montował w nich HP stąd nie wiem czym są urządzenia które wołają o sterowniki w XP pro. Na załączonej fotce karta wifi, nie mogę znaleźć do niej sterownika, myślę że do niej bo mam wireless device na żółto w menadżerze urządzeń. Ogólnie w tym laptopie jest tyle sprzętu że zamotałem się jak... Nainstalowałem już w systemie tyle sterowników ze strony HP że nie wiem czy obejdzie się bez drastycznych rozwiązań. Wifi oczywiście nie działa.
    Jeśli ktoś wie gdzie sterownik do karty z fotki, jeśli ktoś może wie gdzie jakiś tutorial krok po kroku instalowanie sterowników i dokładnie których, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

szczepan29
    Level 21  
    Przejdź do menadżera urządzeń.
    Klikasz na nieznanym urządzeniu prawym przyciskiem myszki, wybierasz właściwości, zakładka szczegóły i identyfikator sprzętu i go podaj.

Coś takiego:
    marek216

Level 43  
    Program Aida32 powie ci dokładnie co masz w tym laptopie.

Sterowniki i soft masz tu:
    sterowniki hp

Jak zadzwonisz do supportu to w dwa tygodnie dostaniesz za free oryginalne płyty od tego modelu.
    bartekwr
    Level 17  
    No ok, ale nie zrobiłeś zdjęcia z drugiej strony- być może tam będzie informacja na ten temat-podejrzewam, że albo broadcom albo karta intela. Sterowniki powinny być na stronie HP, jeśli nie to u producenta.
  • Helpful post
    tzok
    Moderator of Cars
    Laptop nie ma niczego szczególnego, kartę WiFi (ze zdjęcia wynika, że to Atheros) i ew. moduł BT (Broadcoma), dodatkowo można zainstalować sterowniki od Touchpada i klawiatury (właściwie tylko dla obsługi przycisku Prezentacja).

Te sterowniki do VGA ze strony supportu HP dla tego modelu są beznadziejne, zainstaluj Omegi 3.8.252.

Warto też dać nowszy driver od touchpada (na tym od nc6000 nie działa przewijanie w Firefoksie).

WiFi:
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp30001-30500/sp30101.exe - Driver
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp30001-30500/sp30092.exe - Utility

Touchpad (od nx6110):
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp29001-29500/sp29294.exe
    loky
    Level 17  
    Wielkie dzięki za sterowniki do wifi, wszystko już śmiga. Omegi natomiast nie bardzo, te akurat są u mnie wolniejsze i doszedł po ich instalacji jakiś problem z zamykaniem systemu, zawiesza się. Doradzisz może jakieś sprawdzone catalisty do tej karty?
    Jeszcze jedno, mam w tym laptopie BT, irde, ,jakiś modem, sieciówkę i wifi, chciałbym żeby działało tylko wifi, mogę tę resztę normalnie powyłączać w menadżerze urządzeń czy może jakoś inaczej? W trayu mam cały czas bezpieczne usuwanie urządzeń usb (czy podobnie) i co ciekawe jest to napęd cd/dvd który jest w laptopie, to tak ma być?

pozdrawiam
  • Helpful post
    tzok
    Moderator of Cars
    Omega u mnie działa lepiej niż oryginalny sterownik (na którym się ciął nawet Quake 2), ale warunek - dokładnie ta wersja którą podałem lub starsza, nowsze nie obsługują tej karty i poczekaj do drugiego restartu, bo po zainstalowaniu karty i pierwszym restarcie faktycznie strasznie tnie.

W BIOS setupie możesz ustawić czy przycisk ma włączać tylko WiFi, tylko BT czy oba razem, swoją droga ich wyłączenie nie ma zauważalnego wpływu na długość działania laptopa na baterii (poza WiFi). Na sprawnej oryginalnej baterii 14,4V 4,4Ah (8-cell) ten laptop wytrzymuje 4-5h, na Chińskich podróbach ok 2h.

Ta, bezpieczne usuwanie CD jest normalne bo to MediaBay i napęd jest Hot-Swap, możesz go wyjąć w czasie pracy i na jego miejsce włożyć np. drugą baterię.
    loky
    Level 17  
    Instalowałem dokładnie te omegi. Przeinstaluję je jeszcze i zobaczę. Poza tym wygląda na to że wszystko mam OK. Jeszcze raz wielkie dzięki!

pozdrawiam