Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja wolnych obrotów VW GOLF III 1,6 rocznik '98

Rafałek 16 Gru 2008 08:39 2211 3
  • #1 16 Gru 2008 08:39
    Rafałek
    Poziom 9  

Witam!

W moim Golfie III 1,6 (wersja 101 KM, rocznik '98) wolne obroty są ok. 800rpm ale przy włączeniu klimatyzacji następuję podwyższenie do ok. 900rpm.

PYTANIE: Czy jest możliwe poprzez ingerencję w "BIOS" podwyższenie tego drugiego poziomu wolnych obrotów do wartości np. 1100rpm?
    (Dla zainteresowanych dlaczego jest mi to potrzebne wyjaśniam, że odłączam na zimę elektromagnes pompy klimatyzacji i używam w trybie "klima" przetwornicy elektrycznej 12V/220V a ta przy mocy ok. 500W powoduje, że mój alternator nie wydaje odpowiedniej mocy na luzie. Stąd ciekawość czy jest możliwe podniesienie obrotów).

Z góry dziękuje za wszelkie użyteczne informacje!

Rafał

P.S. także interesuje mnie pytanie czy ten pierwszy poziom wolnych obrotów (tzn. ok. 800rpm dałoby się obniżyć do np. 700rpm?. Czy jest to w ogóle, choćby teoretycznie możliwe do przestawienia?)

• Pomocny post
    #2 16 Gru 2008 10:27
    pivvo
    Poziom 22  

Uruchamiasz vaga 01-silnik 11-logowanie kod 12233, 10-adaptacja, grupa -02 dajesz up i obserwujesz

• #3 16 Gru 2008 10:55
    Rafałek
    Poziom 9  

Dzięki wielkie, pivvo, za szybką odpowiedź!

Jestem nowicjuszem w tych tematach ale chętnie wgłębiłbym się w te zagadnienia.
    Dlatego mam jeszcze jedno pytanie:
    Ponieważ rozumiem, że do podłączenia się z laptopem do komputera w samochodzie potrzebne jest coś w rodzaju interfejsu chiciałbym porady w jaki sprzęt najlepiej się zaopatrzyć.

Dziękuję z góry za wszelkie porady!

Rafał

Szukaj w 5mln produktów