Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenia do Interbus-s, pomiar zużycia energii, wody,itp..

16 Gru 2008 09:51 2650 3
 • Poziom 2  
  Jestem studentem informatyki. W projekcie z przemysłowych sieci komp. dotyczącym zdalnego odczytu przez administrację: zużycia energii elektrycznej, wody, "ogrzewania", gazu, itp. chciałbym użyć protokołu interbus-s. Byłaby to sieć łącząca ok. 15 domków jednorodzinnych i informacje byłyby zczytywane co jakiś czas i wysyłane do dostawcy na jego żądanie.

  Chciałem użyć ten protokół, gdyż jest bardzo wydajny. Niestety trudno jest mi znaleźć jakieś konkretne urządzenia do takich pomiarów, pracujących pod kontrolą protokoło Interbus-s.
  Czy radzicie może użyć np. ModBus lub ProfiBus?
  dziękuję za odpowiedzi:)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  "Kolo juz raz wymyslono" istnieje protokol m-bus specialnie stworzony do budowy sieci miernikow zuzycia wody, energi elektrycznej, etc. Zobacz na stone www.M-bus.com gdzie jest opis prokolu ew. www.m-bus.de

  To jest pewnie projekt uczelniany (koniec semestru sie zbliza ;-) ) moze zaproponuj radiowe polaczenie czujnikow. Mozesz tez popatrzec na protokoly automatyki budynkowej EIB/KNX LON etc.

  Pozdrawiam

  Dodano po 2 [minuty]:

  P.S. jesli to musi byc filedbus to popatrzna gateway pomiedzy nim a protokolem wymienionym powyzej
 • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
 • Poziom 2  
  No radiowo właśnie nie możemy robić. Znalazłem jakies mosty firmy Metrol(np. NB02), mające łączące RS485 z innymi protokołami, np. Interbus-s. Tylko nie wiem czy to będzie działało.

  "W OBR ME "METROL" w Zielonej Górze opracowano i wdrożono do produkcji cztery takie urządzenia, które są przystosowane do łączenia segmentów sieci przemysłowych z protokołem firmowym OBR BUS do sieci przemysłowych ze standardowymi protokołami komunikacyjnymi. Do jednego z portów szeregowych RS 485 mostu np. NB01, NB02, NB03 i NB04, dołączone jest urządzenie z protokołem firmowym np. OBR BUS, natomiast drugi port ma wyjście do segmentu sieci przemysłowej ze standardowym protokołem komunikacyjnym np. CAN, InterBus-S, LonWorks, Profibus-DP."
 • Poziom 2  
  Już zrobiłem projekt z użyciem MODBUS-a bo czas naglił :)
  MOżna zamknąć temat pozdrawiam:)