Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon FERMAX buczy. Czy wstawić kondensator filtrujący?

patryk-84a 16 Gru 2008 12:52 3241 3
  • #1 16 Gru 2008 12:52
    patryk-84a
    Poziom 28  

Witam. Podłączałem domofon firmy Fermax Neon. Do części na bramie idzie 5 przewodów od słuchawki, plus dwa przewody zasilające 12V. Elektro-zaczep podłączany jest do części domofonu przy bramie. Problem jest taki iż po podniesieniu słuchawki słychać buczenie zarówno w słuchawce jak i przy bramie. Wywołanie działa i otwieranie bramy też. Do kompletu dali zasilacz z napięciem wyjściowym 12V przemiennego. A w domofonie zaciski są oznaczone jako -12V i +12V czyli wynikało by że zasilany musi być ze stałego napięcia. Wczoraj jak podłączyłem pod przemienne słychać było bardzo głośne buczenie tak jakby głośniczek był podłączony pod 12V przemiennego. Dzisiaj wstawiłem mostek i buczenie zmniejszyło się ale nadal występuje. Czy wina może być z powodu braku kondensatora filtrującego? Może wstawić? Może to wina jakichś zakłóceń?

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Gru 2008 15:16
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Jaki kabel został użyty do podłączeń ??
    Parowy ze skrętami ??
    Jesli pary zostały "rozbite" a kablem idzie prąd zmienny to masz przyczynę :P

1
  • #4 16 Gru 2008 23:37
    patryk-84a
    Poziom 28  

Kabel od piwnicy jest 4 parowy ale bez skrętek, ekranowany. Kabel z piwnicy na korytarz wejściowy 4 parowy ze skrętkami. Zobaczymy jutro, jak podłącze kondensator. Raczej w przewodach teraz napięcia przemiennego nie ma po wstawieniu mostka za trafem.

0