Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 29PT8608

Pawel70 25 Mar 2004 15:37 1452 6
 • #1
  Pawel70
  Level 11  
  Zakupiony kilka dni temu.Jest jeden dziwny dla mnie objaw.Przy wyłączeniu w stan czuwania na chwile pojawia sie na środku kineskopu biało-kolorowa plama.Czy to normalne w tych telewizorach ?Do tej pory miałem Triluxa i nie było tego typu objawu.
  Mam tydzień na testowanie i w razie czego mogę poprosic o wymiane.
 • #2
  kaz69
  Level 33  
  Masz mały problem.Włączenie jak opisujesz jest objawem uszkodzenia wygaszenia plamki czy coś w tym rodzaju.Układ ten zapobiega wypalaniu luminoforu po wyłączeniu odb. w centranym punkcie ekranu. 8)
 • #3
  Pawel70
  Level 11  
  Musze chyba wobec tego isc do sklepu i zobaczyc jak jest na innych odbiornikach tego typu bo sprawdzałem na modelu 8508 i tego nie ma natomiast gość w serwisie w Poznaniu stwierdził że jest to normalne w tych modelach :? wiec sam już nie wiem.Też właśnie myślałem że w tym miejscu kineskop może sie szybciej wypalać.
 • #4
  JURWIN
  Level 17  
  jeżeli plamka jest duża (ok 2cm lub większa) i szybko znika to rzecz jest niegroźna i dopuszczalna w niektórych typach tv,ale jak masz możliwość wymiany to radzę to zrobić,ponieważ jak wspomniałem , objaw ten mieści się w normie ,ale świadczy o niezbyt dokładnym wykonaniu kineskopu.
 • #5
  rtv.service
  Level 28  
  Z calo odpowiedzalnosczo stwierdzam, kineskop od tego nieuszkodziszie. Takie szwiecenie, po wyloczeniu odbiornika, powoduje mikro, ale naprawde mikro, zanieczysczenia w wyrzutni. Daszie to wygaszicz konstrukcyjnie ( poprostu zwiekszycz pojemnoscz kondensatora 200 V ), ale jak to nieszkodzi... Natomiast jerzeli to jest nowy telewizor, raczej to jest podstawa na reklamacie.
  P.S. takie szwiecenie w zakladzie nazymamy "elfami"
 • #6
  praktyk
  Level 23  
  Potwierdzam uwagę JURWINA - taki kineskop może grać latami ale jeśli masz możliwość wymiany to wymień
 • #7
  Pawel70
  Level 11  
  No wiec tak.Sprawdziłem kilka telewizorów w sklepie i wszystkie miały ten objaw.Nawet drozsze modele Philipsów.Co ciekawe w sklepie w Kaliszu nie było takich objawów na Philipsie tylko że u nas on kosztuje 2799 a w Media 2199.Czyżby Media dostały jakąś "specjalną' partię telewizorów ?

  Po wielkich bojach odzyskałem gotówke i stanałem ponownie przed dylematem wyboru telewizora.Nie bedzie to juz Philips to wiem napewno.