Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PB 5590B425 uszkodzony programator

MARK2008 16 Dec 2008 17:59 9414 15
    MARK2008
    Level 10  
    Uszkodzona przetwornica na module programatora,tylko nie wiem jakie to były elementy bo nie ma możliwości odczytać,może ktoś wie jakie to elementy.Jeden z nich to rezystor prawdopodobnie na zasilaniu przetwornicy, a drugi to scalak.Bezpośrednio nad nim po drugiej stronie płytki znajduje się transformatorek.Dodaję zdjęcia dla lepszej orientacji.
    Pralka Amica PB 5590B425 uszkodzony programatorPralka Amica PB 5590B425 uszkodzony programator
  • Helpful post
    klobusik
    Level 12  
    Scalak to prawdopodobnie TNY253

Dodano po 3 [minuty]:

A rezystork ma zapewne 1,5 Kilo ohma
    MARK2008
    Level 10  
    Zastanawiam się czy coś więcej nie poleciało,spróbuję dokupić te elementy może się uda to uruchomić.Na tą chwile dziękuje.Odpiszę co z tego wyszło.
    80arturr
    Level 18  
    raczej TNY 264G i rezystor 15 Ω
    MARK2008
    Level 10  
    Scalak napewno TNY 264 a rezystor raczej jest 8,2 oma.Przy okazji mam pytanie o inną pralkę Amica PCP5510B623- ona wyświetla błąd E07 tylko nie wiem co on oznacza.
    User removed account
    Level 1  
    MARK2008
    Level 10  
    Przepraszam za tą wpadkę więcej się nie powtórzy,dopiero zaczynam przygodę na tym forum.
  • Helpful post
    TONI_2003
    Moderator
    MARK2008 wrote:
    Scalak napewno TNY 264 a rezystor raczej jest 8,2 oma.

Widząc rozbieżności w wypowiedziach kolegów potwierdzam i udokumentuję fakt iż układ to: TNY264G, a opór 8.2Ω/2W.
    Na poniższych fotkach jest to wystarczającym stopniu widoczne.
    Pralka Amica PB 5590B425 uszkodzony programatorPralka Amica PB 5590B425 uszkodzony programator
    MARK2008
    Level 10  
    Dziękuje za pomoc,dzisiaj mam mieć te części.Jutro napisze co z tego wyszło.
    Monter Nr3
    Level 14  
    Rezystor nie jest aż tak istotny (można wstawić nawet 47Ω, ok. 2W), ważne, aby był drutowy! Warto przy okazji wymienić kondensator, ten na 400V.
    MARK2008
    Level 10  
    Ponawiam ten temat bo po wymianie spalonych elementów zasilacz na tym module działa jak "kierunkowskaz" tzn. przez moment jest zasilanie a przez moment nie ma , i tak cały czas.Może ktoś mógłby podpowiedzieć który element może być jeszcze uszkodzony.
    MARK2008
    Level 10  
    Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że uszkodzony jest mikroprocesor i on powodował takie obciążenie zasilania,wniosek z tego że moduł lub nawet cała pralka jest do złomowania.
    TONI_2003
    Moderator
    Spytam skromnie tylko czy był wymieniany układ TNY264G?
    Ewentualnie coś jeszcze...
    MARK2008
    Level 10  
    Był wymieniany uklad TNY264G i rezystor 8,2 oma na zasilaniu przetwornicy.Dodam że mikroprocesor po podaniu zasilania robi się dobrze ciepły,dlatego raczej jest uszkodzony.
    TONI_2003
    Moderator
    Jednym słowem teraz podzielam wystawioną diagnozę co do procesora skoro jest aż tak ciepły po podłączeniu mu zewnętrznego zasilania bo tak zrozumiałem kolegi post.
    MARK2008
    Level 10  
    Faktycznie źle to napisałem,można to było tak zrozumieć. Zasilanie było z tego modułu, tylko procesor był na moment odłączony od zasilania,żeby ruszyła przetwornica, gdyż przy zasilonym procesorze przetwornica nie mogła ruszyć (zbyt duże obciążenie).Mam nadzieję że teraz wszystko będzie jasne.