Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SV243X- fonia B/G D/K

krisb1 16 Dec 2008 18:04 1268 7
    krisb1
    Level 15  
    witam,
    zakupiłem powyższy magnetowid. Dostałem 2 tyg gwarancji rozruchowej ale ja przegapiłem z braku czasu.

Problem polega na tym, ze zaprogramowałem go ręcznie i wszystka gra poza fonią. Słychać jedynie " burczenie". Moim zdaniem sprzęt pracuje w trybie BG.

Nie mogę znaleźć nigdzie opcji, żeby to zmienić- podejrzewam, ze trzeba to zrobić z poziomu trybu serwisowego. Przeszukałem internet ale nic tam nie ma.... Jak wejść w tryb.

Przy strojeniu automatycznym tez nie wyświetla standardu fonii. Nie wiem co robić. Przypuszczam, że sprzęt nie jest produkowany na rynek środkowoeuropejski ponieważ w MENU można wybrać język menu - polski natomiast nie da się ustawić kraju Polska w trybie strojenia automatycznego co wysuwa moje powyższe podejrzenia.

Bardzo proszę fachowców o pomoc jak to zrobić. Przestrojenie raczej nie wchodzi w grę ponieważ podniosłem "budę" i nie ma tam żadnych filtrów ( jak to się robiło w starszych tv).

pozdrawiam, zrozpaczony posiadacz VCR Samsung :)
  • Helpful post
    marck1
    Service technician RTV
    To nie sprawa trybu serwisowego, ten model nie jest "dedykowany" na nasz rynek i ma tylko fonię 5,5MHz - świadczy o tym literka X. Z naszą fonią 6,5MHz modele różnych Samsungów kończą sie na literkę G. - Trzeba przestroić fonią równoległą.
    krisb1
    Level 15  
    dziękuję za szybką reakcję ! Teraz wiem na czym stoję.

Zaglądałem do środka - nie ma tam żadnych filtrów więc ciężko będzie podłączyć moduł fonii. chyba, że o czymś nie wiem,

schematu niestety nie mam,

ma ktoś jakiś pomysł na mój problem?
    marck1
    Service technician RTV
    Tor fonii powinien być razem z głowicą i p.cz - metalowa puszka.
    krisb1
    Level 15  
    aha, czyli otwierając głowicę znajdę tam owe filtry?

dzięki, zaraz się biorę i dam znać.

Jeszcze jedno pytanie. Dysponuję akurat zwykłą "rymi" , będzie gadać? Czy muszę kupić coś lepszego?

pozdrawiam
    marck1
    Service technician RTV
    Próbuj, powinna dać radę a jeżeli nie, zawsze możesz zamienić na MJM.
    krisb1
    Level 15  
    dzięki bardzo za zainteresowanie.

Fonia gada i jest czyściutka jak łza !!! ( zwykła RYMI za 8 zł )

Dla moich następców :
    -wejście podpinamy na filtr SF( w metalowej, owalnej obudowie) wewnątrz owej puszki

-wyście do tradycyjnego (żółtego) filtra - też wewnątrz

- zasilanie z diody prostującej +12V po wtórnej przetwornicy

U mnie obyło się bez dodatkowych regulacji na module RYMI

Dodam, że głowica z szyną i syntezą zintegrowana z p.cz

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt !