Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka - pociągnie trzeci TV na długim kablu?

16 Gru 2008 19:07 4525 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam w domu instalację analogowej TV kablowej z UPC. Przedstawia się to jak na załączonym schemacie.

Legenda (w kolejności podłączania :>):
    1 - "skrzynka" UPC
    2 - TV pierwszy
    3 - TV drugi
    4 - modem telefon + internet
    5 - TV trzeci

Rozgałęzienia są tak jak widać (dwa), z wykorzystaniem zwykłych splitterów, bez żadnych wzmacniaczy.

I teraz pytanie. Linia 5 zakończona trzecim TV jeszcze nie istnieje i właśnie o nią się rozchodzi. Do tej pory wszystko działa poprawnie, obraz na obu TV jest dobry, telefon i internet też śmigają jak należy. Czy jeśli podłączę ten trzeci TV na kablu długości około 30m to mogę się spodziewać znacznego spadku jakości obrazu? Jeśli tak to czy tylko na tym trzecim TV czy również jakość pozostałych usług się obniży. Tzn, rozumiem, że coś na pewno się pogorszy tylko chciałbym wiedzieć jak bardzo może taki "manewr" wpłynąć na instalację. Czy można jakoś zaradzić problemom, np poprzez wymianę któregoś splittera na aktywny? Jeśli tak to prosiłbym również o propozycję modelu, i w którym miejscu należałoby go umieścić.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc i serdecznie pozdrawiam :)
  • Poziom 22  
    Pewnie siądzie szczególnie na wyższych kanałach dodanie rozgałęźnika też wytłumi sygnał wszystko zależy ile wychodzi sygnału z gniazda, jak nie to dać aktywny o wzmocnieniu 10 db.ale rysunek do kitu,
  • Poziom 2  
    OK. Schemat faktycznie do bani ;P Robiony był z pamięci i jak dzisiaj obejrzałem instalację to dostrzegłem pewne rozbieżności (delikatnie mówiąc) :/ No, ale dobra, mniejsza z tym. Zrobiłem nowy schemat, mam nadzieję, że lepiej zobrazuje sytuację. Przy okazji podrzucam real fotki zwrotnicy i splittera.

Co do dodawania kolejnego splittera to oczywiście nie będę tego robił tylko wymienię ten obecny na inny z trzema wyjściami na telewizory. Znalazłem kilka przykładowych. Chciałbym tylko wiedzieć czy dobrze kombinuję:

- Rozgałęźnik antenowy aktywny ARA 1/3 F
    - Rozgałęźnik aktywny R14R - Mezon
    - Rozgałęźnik Aktywny ART/3

Ten Mezon wydaje mi się ciekawy, bo ma możliwość regulacji wzmocnienia, tylko musiałbym znaleźć wersję z trzema wyjściami.

Poziomu sygnału wejściowego niestety nie znam. Tak jak wspominałem, mogę tylko powiedzieć, że obecnie przy wszystkich urządzeniach włączonych jakość usług jest bardzo dobra.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi i przepraszam jeszcze raz za tamten schemat :)
  • Poziom 11  
    Do sdr > i jak zadziałało Ci to? tzn. ten Twój powyższy schemat?
  • Poziom 2  
    Wow. Nie sądziłem, że ktoś tu jeszcze zajrzy :P

Tak, zadziałało na bazie tej instalacji ze schematu instalacja2.png. Instalacja rozbudowana na początku stycznia i działa bez zarzutów do tej pory. Brak jakichkolwiek zakłóceń. TV1, TV2 bez zastrzeżeń, obraz w zasadzie nie uległ żadnemu pogorszeniu jakości, telefon i internet bez problemów. TV3 (ten na kablu 30m) odbiera obraz jakości, którą można ocenić na 3.5 w skali 5-stopniowej :D Nie wiem tylko czy to spowodowane rozbudową instalacji czy po prostu TV analogowa na LCD 22" robi swoje. Da się oglądać i oglądam tam czasem telewizję, nie narzekam. Od niecałego miesiąca korzystam też z TV cyfrowej na TV1 i cała instalacja nie wydaje się mieć z niczym problemu.

Mam nadzieję, że pomogłem coś :) Pozdrawiam serdecznie!