Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do Vectry B. Czy zna ktoś sposób na zresetowanie pamięci pilota?

16 Gru 2008 19:33 1697 6
  • Poziom 2  
    Pilot, który dostałem z samochodem, działa ale himerycznie. Sprawdziłem lutowanie styków baterii i widzę, że problem jest w stykach przełączników do zamykania i otwierania. Są zużyte, diody migoczą i trzeba bardzo silnie naciskać na klawisze co dodatkowo niszczy mikromembrany. Kupiłem na Allegro pilota, który wygląda na dużo nowszy ale nie pozwala się zaprogramować. Wiem już, że pamięć pilota może pomieścić kilka kodów(chyba 4) i że mogła być zapełniona zanim zabrałem się do programowania w swoim samochodzie. Szukam teraz sposobu na zresetowanie pamięci pilota. Może ktoś wie jak to zrobić? Odłączanie betrii nic nie daje bo pamięć jest trwała.
  • Poziom 18  
    Nie kombinuj, poprostu kupiłeś złego pilota. Oddaj starego do naprawy i będzie działał.
  • Poziom 24  
    w.jerzy1 napisał:
    nie pozwala się zaprogramować

A czym to programujesz?
  • Poziom 28  
    Jeżeli chcesz uratować starego pilota, to rozbierz switche (delikatnie odchyl zaczepy górnej blaszki), wyjmij ze środka okrągłą blaszkę, oczyść ją i styki, które zwiera. Po takim zabiegu, pilot powinien jeszcze pochodzić. Najlepiej by było wymienić całe switche na nowe. Możesz mieć problem z ich dostaniem.
  • Poziom 2  
    Odpowiadam na pytanie jak programuję. To czynnośc opisana w instrukcji samochodu. Po właczeniu zapłonu, w ciągu 30 sek. trzeba nacisnąć przycisk zamykania. Zamek powinien zamknąć i zaraz otworzyć. Po tej czynności kod zamka jest zapamiętany w pamięci pilota.

Dodano po 5 [minuty]:

mr-perch napisał:
    Jeżeli chcesz uratować starego pilota, to rozbierz switche (delikatnie odchyl zaczepy górnej blaszki), wyjmij ze środka okrągłą blaszkę, oczyść ją i styki, które zwiera. Po takim zabiegu, pilot powinien jeszcze pochodzić. Najlepiej by było wymienić całe switche na nowe. Możesz mieć problem z ich dostaniem.

Dzięki, mam drugi egzemplarz i spróbuję przełożyć switche.
  • Poziom 24  
    w.jerzy1 napisał:
    Odpowiadam na pytanie jak programuję. To czynnośc opisana w instrukcji samochodu. Po właczeniu zapłonu, w ciągu 30 sek. trzeba nacisnąć przycisk zamykania. Zamek powinien zamknąć i zaraz otworzyć. Po tej czynności kod zamka jest zapamiętany w pamięci pilota.

To co napisałeś to nie programowanie, tylko synchronizacja pilota już kiedyś zaprogramowanego! Przynajmniej w mojej instrukcji tak jest to nazwane (str. 55). Programuje się Techem.
  • Poziom 2  
    wwwsokol napisał:

To co napisałeś to nie programowanie, tylko synchronizacja pilota już kiedyś zaprogramowanego! Przynajmniej w mojej instrukcji tak jest to nazwane (str. 55). Programuje się Techem.

To może być problem języka instrukcji. Ja mam instrukcję francuską i jest tam na stronie 42 opis postępowania w przypadku utracenia sterowania zamkiem. Jest tam mowa o programowaniu i tym się sugerowałem ale teraz już wiem wszystko na ten temat.
    To co napisałem to jest tylko przywracanie łączności czyli, jak napisałeś, synchronizacja. Wpisanie kodu do pamięci wymaga Techa i kosztuje coś tam w serwisie Opla. Wpisać można 5 kodów. Można dokupić switche i wymienić i do tej opcji startuję. Napiszę co mi wyszło z tej roboty. Dziękuję za wskazówki.