Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z WiFi (transfer przez switch)

servgsm 16 Gru 2008 20:30 1022 3
  • #1 16 Gru 2008 20:30
    servgsm
    Poziom 23  

Witam!

No i znów problem... tym razem z WiFi.
    Mam sobie router D-Link DIR-301 oczywiście ze switchem i AP.
    Do tego AP mam podpięte poprzez WiFi 2 komputerki gdzie niezbędne jest aby wymieniać się plikami po sieci oraz udostępniać jeden drugiemu drukarkę.

Niestety po WiFi raz to się uda, a najczęściej kończy się na tym że komputery się nie widzą :(
    Jednak jak komputer udostępniający drukarkę podepnę do routera poprzez kabel ETHNET; wszystko jest w porządku... komputery się widzą, drukarka działa...

Na razie jade po tym ETHNECIE ale nie widzę tego rozwiązania jako rozwiązanie na dłuższą metę więc proszę o pomoc z rozwiązaniem problemu z WiFi.

Czy mam może coś nie tak poustawiane w opcjach routera? (screen)

Pozdrawiam!

0 3
  • #2 21 Gru 2008 04:51
    soltys_w
    Poziom 24  

Z jakiego powodu zmieniałeś ustawienia zaawansowane radia? Przywróć wartości domyśle i napisz jak chodzi sieć. Takie ustawienie bardzo "dusi" radio.
    Jeżeli komputery zobaczą się zainstaluj drukarki sieciowe i zmapuj dyski - ułatwi to pracę na przyszłość.

0
  • #3 21 Gru 2008 13:53
    servgsm
    Poziom 23  

Przywrócenie domyślnych ustawień nie pomogło... Przegranie firmware też...

Poskutkowała zmiana kanału z 13 na 9 ale nie mam pojęcia co do ma do rzeczy :(

Pozdrawiam!

0
  • #4 21 Gru 2008 20:11
    soltys_w
    Poziom 24  

otóż ma, i to bardzo dużo: im wyższy kanał tym z reguły gorsza propagacja fal i mniejsza moc na wyjściu radia. zalezy też, ile jest sieci w otoczeniu i na jakich kanałach pracują - mogą się wzajemnie zakłócać. Tylko kanały 1, 6 i 11 nie nachodzą na siebie

0