Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montowanie głośników - potencjometr b503

16 Gru 2008 20:31 1435 10
  • Poziom 9  
    Nie wiem, czy to dobry dział, ale napisze. Wyjąłem z radia potencjometr oraz głośniki. Czy można w jakiś sposób połączyć to wszystko razem tak, żeby działało? Czy potrzebne są jeszcze jakieś części? Chodzi o to, że chciałbym z tych części zrobić sobie głośniki podłączane do telefonu. Potencjometr ma z przodu sześć pinów, a od spodu oznaczenie b503. Jestem w tych sprawach zupełnie zielony i prosiłbym o dokładnie rozpisanie wszystkiego.
  • Poziom 19  
    Żeby podpiąć głośniki do telefonu to przydał by się jakiś wzmacniacz. Potencjometr może ci się przydać przy budowie wzmacniacza ale z tego zestawu co masz to raczej nic nie zrobisz.
  • Poziom 9  
    Mam ta całą płytę radia, tylko wyjąłem z niej potencjometr i głośniki. Odłączyłem jeszcze magnetofon i odtwarzacz CD. Reszta została. Skąd można skombinować taki wzmacniacz i jak on w ogóle wygląda?
  • Poziom 19  
    Jak kompletnie nie znasz się na elektronice i nie trzymałeś lutownicy w ręku to najlepiej kup jakiś wzmacniacz np, na ALLE#@o a jeśli będziesz chciał się z tym pobawić to kup KIT np. z TDA1554Q i poskładaj. Ten wzmacniacz ma być zasilany z sieci czy baterii ?
  • Poziom 9  
    znaczy ja sam bym chcial sie tym zajac. a zasilany ma byc z sieci
  • Poziom 23  
    Witcher721 napisał:
    Skąd można skombinować taki wzmacniacz i jak on w ogóle wygląda?

1. Wejdź na www.google.com
    2. Wpisz w polu na stronie „wzmacniacz”
    3. Naciśnij „enter” taki przycisk na klawiaturze
    4. Kliknij na tekst „grafika” w górnym lewym roku okna przeglądarki
    5. Te rysunki które się wyświetliły to właśnie wzmacniacze.
  • Poziom 19  
    Jeśli sam chcesz zrobić wzmacniacz to kup np. AVT - 2104 jest banalny w montażu zawiera dosłownie parę elementów do niego wystarczy zrobić zasilacz tzn. kupić transformator, mostek prostowniczy i kondensator to wszystko poskładać na wejście dać potencjometr który wymontowałeś i jest wzmacniacz z regulacją głośności. Jest jeszcze druga możliwość musisz znaleźć końcówkę mocy na płytce radia "wbić się" w tor lub wlutować ją i dorobić do niej resztę układu tym sposobem trochę zaoszczędzisz ale to wiąże się z robieniem płytki itd. Myślę ze najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie był by kit ale to już sam zdecyduj.
  • Poziom 23  
    A ja zadam pytanie. Jaki to jest telefon i jaki to głośnik. Bo pewnie da rade bez wzmacniacza
  • Poziom 9  
    no telefon to sony ericsson a glosniki to nie wiem znalazlem na nich taki napis SW 8 Om(?) 2W. bo ja bym chcial te glosniki podlaczyc pod kabel od sluchawek tylko z tym zeby mialy zasilanie z sieci aby glosniej graly
  • Poziom 23  
    Czyli telefon komórkowy. No to bez wzmacniacza nie da rady. Ja bym proponował tak jak koledzy już pisali wyciąć wzmacniacz z płytki.
    1.znaleść na płytce układ wzmacniacza. Potem w Internecie jego datasheeta. Na podstawie przykładowego schematu zastosowania układu wyciąć go razem z elementami z schematu. Z doświadczenia wiem że elementy powinny się zgadzać. Kiedyś zrobiłem tak nagłośnienie go noki 5510. Jeszcze nawet chyba gdzieś leży w komórce.