Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch Silence - nie oddaje wode do konca

16 Gru 2008 21:07 11946 8
  • Poziom 9  
    Problem ze zmywarką: nie wypompowuje do konca wody i tym samym pobiera znikome ilosci. Prawdopodobnie problem jest w tym ze zabrudzone sa kanaly w zbiorniku. Po sciagnieciu obudowy zauwazylem ze pod koniec cyklu zmywarka nie wypompowuje do konca wode. Ze zmywarki daje smrodem ;) a wzbiorniku widac brazowa wode. Nie mam pojecia jak to przeczyscic ... mam wrazenie ze wszystko jest hermetycznie zamkniete. Chcialbym tez przeczyscic zbiornik w ktorym zbiera sie woda czy pompe ale nie wiem jak sie do tego dostac. Zlewej strony nieszczesny zbiornik, z prawej nie zauwazylem niczego ciekawego do rozkrecenia ;) a od spodu wyglada mi na hermetyczne zamkniecie bez jakiejkolwiek srubki. Prosze o pomoc w jaki sposob dostac sie do tego dranstwa i jak to wszystko przeczyscic. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    W tym przypadku użył bym sody kaustycznej (wodorotlenek sodu).Podczas zmywania wsypać trochę do środka powinno pomóc.
  • Poziom 9  
    Rafael Goj napisał:
    W tym przypadku użył bym sody kaustycznej (wodorotlenek sodu).Podczas zmywania wsypać trochę do środka powinno pomóc.

"trochę" to ile? i gdzie się to kupuje?
  • Poziom 14  
    Najprędzej takie coś można dostać w miejscu uzdatniania wody.Pogadać z kolesiami którzy tam pracują żeby sprzedali ze słoik 1l.A wsypać to do środka tam gdzie naczynia (tylko bez naczyń) ok 2 małych szklanek.A potem włączyć jeszcze raz cały cykl zmywania żeby dokładnie przepłukało wszystko.U mnie ten sposób pomaga.
  • Specjalista AGD
    Labirynt należy zdemontować i oczyścić(odkamienić).Drugi pojemnik jest ze złożem żywicznym i tam woda ma być.Sprawdź pompę spustową i drożność węża spustowego.Resztę narazie zostaw w spokoju.
  • Poziom 9  
    luk_jag napisał:
    ....Sprawdź pompę spustową i drożność węża spustowego.Resztę narazie zostaw w spokoju.

jak się dostać do pompy?
  • Specjalista elektryk
    A jeśli tylko do wirnika to powinien być widoczny na dnie "niecki" pod filtrami i sitem wewnątrz komory zmywania. Jest pewnie przykryty dekielkiem na śrubkę Troxa.
  • Poziom 20  
    jeżeli nie wylewa wody do końca to nie wina zmywarki sprawdź odpływ-syfon w ostateczności wąż odpływowy może być zapchany
  • Poziom 9  
    dziękuję wszystkim za pomoc.
    pomogło czyszczenie środkiem Calgonit
    pozdrawiam