Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/D 4113/P Restarty

marek29 16 Gru 2008 21:21 7365 6
  • #1 16 Gru 2008 21:21
    marek29
    Poziom 14  

Witam
    Pralka j/w ,podczas wirowania osiąga stopniowo obroty i po przekroczeniu 3-ciego progu robi reset.
    Mierząc napięcia na przetwornicy okazuje się że się wyłącza na ułamek sekundy powodując reset u-com.
    Elki oczywiście podstawiłem, a zasilanie ma cały czas (granice 315V) LNK304pn nie nagrzewa się nadmiernie.
    Kontrola obrotów działa poprawnie.
    Nie analizowałem dogłębnie aplikacji zasilacza i z tym związane jest moje pytanie.
    Podstawić LNK czy może być inny powód np. blokowanie przetworniczki przez u-com?
    Pranie przechodzi normalnie.
    Silnik raczej OK. , szczotki nie iskrzą Nie wygląda na przywarte uzwojenie.
    Pozdrawiam
    Marek

0 6
  • #3 17 Gru 2008 00:25
    mirofalcon
    Poziom 24  

Kiedyś robiłem próbę wymiany samego komutatora pralka pracowała prawidłowo ale po paru tygodniach uległa takiej samej usterce, co druga lamela jest podniesiona, sam jestem ciekaw co jest przyczyną tych usterek, zazwyczaj jak komutator dostaje zwarcia to podnosi tylko część lamel a w tych silnikach uszkodzenie zawsze powtarza się tak samo.

0
  • #4 13 Lut 2009 21:33
    marek29
    Poziom 14  

Po zmianie silnika dalej to samo!!!
    Ta pralka zapisuje w pamięci błędy!

Pamiętajcie że po zmianie (przewinięciu silnika ) TRZEBA zrobć self-test !!!

Wylewanie wody + 4 razy anuluj

Pozdrawiam

0
  • #5 14 Lut 2009 08:56
    TONI_2003
    Moderator

:arrow: marek29
    Witam.
    Jak dla mnie to pozostała Ci chyba tylko i wyłącznie podmiana układu: LNK304PN (U002)...
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D
    Whirlpool AWO/D 4113/P Restarty

0
  • #6 30 Maj 2009 00:41
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Witam czy dostałeś ten układ LNK304PN ?

0