Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłe wyłączanie komputera

obelix2 22 Gru 2008 21:26 5875 36
  • Pomocny post
    #31 22 Gru 2008 21:26
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ojj coś mi się zdaje, ze chłodzenie intela dmucha na radiator..

• Pomocny post
    #32 22 Gru 2008 21:44
    Makro1993
    Poziom 26  

Specjalnie otworzyłem obudowę i rzeczywiście. Mój błąd.

• #33 22 Gru 2008 23:54
    obelix2
    Poziom 21  

Tak myślałem i się dziwiłem, bo jak wywiewa, to po co byłaby tuba do nawiewania. :D
    Kondensatory na płycie głównej w porządku. Do środka zasilacza niestety nie mam dostepu (plomby :|)

• #34 23 Gru 2008 00:02
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

No to skoro jest na gwarancji - serwis.

• #35 23 Gru 2008 00:15
    obelix2
    Poziom 21  

Zobaczy się po świętach. Jeszcze napisze co było przyczyną i co oni zrobili z tym przypadkiem. Wielkie dzięki. Równiez uważam ze to zasilacz, choć, ten wiatrak to też, mógł mieć jakiś wkład. Jeszcze raz wielkie dzięki.

PS: Proszę kochanych pracowitych :P adminów o nie zamykanie tegoż tematu. :)

• #36 04 Sty 2009 13:15
    maxwell055
    Poziom 16  

Obelix Wybacz że tak późno... :P Najczęstrzymi powodami wieszania się komputerów jest zasilacz (o którym magicznie wszyscy pamiętają) i przegrzewający się chipset (o którym niestety nikt nie pamięta :P). Chipset odpowiada za współpracę wszystkich podzespołów i jest tak samo ważny jak procesor, i gdy się przegrzewa wyczynia cuda na patyku. A niestety nie wszyscy producenci umieszczają na nim chłodzenie (na szczęście dają chociaż radiator). Wiele osób miało takie przypadki jak twój, ja sam również, i wiele osób myślało że to wina podzespołów (zasilacza, karty itp) a winą był przegrzewający się chipset.

• #37 06 Sty 2009 15:55
    obelix2
    Poziom 21  

Do serwisu na razie nie będę jechał. N aświęta zapomniałem o całej sprawie. Braciszek dostał nową grę o wymaganiach wiekszych niż ma komputer. I tak se gra do dzisiaj - bez wyłaczania. Dopiero teraz sobie przypomniełem że się wyłaczał komputer.