Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połaczenie szeregowe baterii telefonicznych

16 Gru 2008 21:35 701 2
  • Poziom 2  
    Witam mam mały problem chciałem zastosowac baterie od telefonu do napędzania modelu samolotu

bateria a1 3.7v nie mam pojecia ile mAh (troche żuzyta około rok użytkowanie )
    bateria a2 3.6v 750mAh (praktycznie nowa)
    bateria a3 3.7v 800mAh

łacze szeregowo teoretycznie powinienem otrzymac 11v

i tyle otrzymuje dla sprawdzenia podpinam zarówke 12v sprawdzając czy jaśniej świeci

lecz gdy połaczone baterie do silnika podpinam z zamontowanym smigłem 9x4.5 GWS testy prowadzone były na rożnych silnikach 12v robi małe spięcie(pojawia sie iskierka gdy dotykam kabelkiem) i przesuwa sie o 1/3 obrotu i staje

gdy zdejme śmigło i podłacze wszystko działa

postanowiłem przetestować każdą baterie oddzielnie

najdziwniejsze jest to ze bateria a1 działa poprawnie ze smigłem i bez niego

tylko dlaczego inne baterie a2 i a3 nie działają ?? nawet próbowałem podłaczyć nowe baterie z kilku komórek i jest to samo

kolega mi podpowiadał ze może wiązać sie to z blokadą bateri telefonicznych przed nadmiernym pobieraniem mocy jeśli tak jest czy da radę to jakoś ominąć ??
  • HELUPOWER
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Modelarstwo to ciekawa pasja, ale na bateriach z telefonów komórkowych nie uruchomisz żadnego modelu.
    Do zasilania silników modeli latających służą baterie litowo-polimerowe pozwalające na pobór prądu 20 - 30A.
  • HELUPOWER
  • Poziom 2  
    Dzieki za radę spróbuje jeszcze pokombinować z tym zobaczymy co z tego wyjdzie.