Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner diora as 9461 - głowcica gfe 112 - proszę o pomoc

16 Gru 2008 22:03 3994 2
 • Poziom 11  
  Mam tuner jak w temacie. Posiadam opis przestrojenia na wysoki zakres tylko mam jeszcze kilka pytań. Przerobiłem wyświetlacz - wyświetla teraz prawidłowo wysoki zakres.
  Kilka pytań w sprawie strojenia głowicy.
  Wiem że mam wyciąć kondensatory C29,C30,C31,C32 z głowicy. Następnie podłączyć woltomierz pod złącze K10 i na początku zakresu 87,5 Mhz stroić cewką L5 na napięcie 3V. Następnie ustawić koniec zakresu 108 Mhz i stroić na 25V. Następnie podłączyć antenę i teraz według opisu mam na początku zakresu znaleźć stację i dostrajać cewkami L1/2, L3/4 i L6. Później przejść na koniec pasma w okolicach 108 i stroić trymerami C1,C6,C8.
  Mam takie pytanie co do dostrajania cewkami i trymerami od których zacząć dostrajać? Każdą po kolei cewką czy wszystkimi naraz i podobnie trymerami każdym po kolei czy wszystkimi naraz. Mam inny tuner gdzie mogę sprawdzić jakie stacje na jakiej częstotliwości są ustawione.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Admin grupy audio
  Stroisz cewkami na początku skali i kondensatorami na końcu skali.
  Czyli np. masz stację na 88.1Mhz, stroisz cewkami, tak by uzyskać najwyższy możliwy poziom sygnału. Potem to samo dla stacji na końcu skali np. 107.5Mhz, tyle że za pomocą kondensatorów.

  Musisz zestroić tak, by stacje z początku i końca skali miały taki sam poziom sygnału. Trzeba trochę wyczucia, ponieważ na 99% procent te stacje siłą rzeczy będą miały różne poziomy sygnału (różne moce nadajników, różne odległości itp.) - najlepiej byłoby mieć generator w.cz.

  Wykaz stacji radiowych bez problemu znajdziesz w internecie, stron nie brakuje.