Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik wielokrotnego użytku z zarowka

16 Gru 2008 22:49 1287 11
  • Poziom 23  
    Witam! wie ktos jak zrobic kontakt-bezpiecznik, w ktorym gdy zrobi sie zwarcie nie wywala bezpieczników tylko zapala sie zarówka?
  • Spec od Falowników
    Włącz żarówkę 500W szeregowo w przewód fazowy zasilający "kontakt" (gniazdo).
  • Poziom 23  
    A dało by się jakoś inaczej? widziałem kiedyś, ze można zrobić to z zarówka 40W. A przy zwarciu nie chce oslepnąc :D
  • Poziom 34  
    To wszysko zależy od prądu jaki chcesz pobierać z gniazdka, użyj stopy grzejnej z żelazka - oślepnąć nie oślepniesz ale możesz się oparzyć jak będzie nie zabezpieczone (widziałem taki patent). Zastosuj bezpiecznik automatyczny na prąd mniejszy niż zabezpieczenie gniazdek np. zabezpieczenie gniazdek 16A do automat 6-10A, mam tak w rupieciarni i jest bez problemu.
  • Poziom 21  
    Żarówka jest zdecydowanie lepsza niż stopa grzejna czy inne grzałki. Gdy jej włókno jest zimne to i opór mały co za tym idzie mniejszy wpływ na podłączany obwód, przy zwarciu włókno rozgrzewa się, jego opór rośnie co dodatkowo ogranicza prąd.
  • Poziom 23  
    dzieki za te pomysły.. jednak chodzi mi o tą zarówke, ale nie 500W tylko jakas mniejsza :) chodzi mi o moje wlasne konstrukcje.. raczej nie bedzie przekraczac 30W...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    A jest jakaś możliwość, aby ona nie swieciła się wogle, a tylko podczas spięcia sie świeciła?
  • Poziom 31  
    Kret121 napisał:
    A jest jakaś możliwość, aby ona nie swieciła się wogle, a tylko podczas spięcia sie świeciła?
    Przecież cały czas koledzy ci o tym piszą . Musisz tylko podłączyć ją szeregowo . Zresztą już w drugim poście napisał to Kol. bonanza ,
  • Poziom 23  
    Ok, dzieki wielkie wszystkim za pomoc... , jutro zobacze czy działa :) gdybym mógl bym dał kazdemu po "pomógł" ale niestety nie moge ;/
  • Poziom 23  
    A mam takie jeszce jedno pytanie... jak podłacze zarówke z moim układem szeregowo, to chyba bedzie mniejsze napiecie niz 230V na moim ukladzie nie?
  • Poziom 31  
    Nie koniecznie ale może tak być jak podłączysz urządzenie o mocy takiej samej lub większej niż żarówka . Dla tego jak już wcześniej to wyczytałeś żarówka musi być jak największej mocy .