Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr - napięcie na wyjściu

16 Gru 2008 23:51 1217 2
  • Poziom 15  
    Musze zbadać charakterystykę takiego filtru:

I pytanie - czy dla prądu zmiennego kondensator po prawej ma jakikolwiek wpływ na napięcie na wyjściu czy jest ono takie jak na cewce z rezystorem? I to samo jeśli chodzi o częstotliwość rezonansową - czy liczę tylko między kondensatorem po lewej a cewką czy kondensator po prawej ma na to jakiś wpływ?
  • Poziom 43  
    Witam,
    nusch napisał:
    Musze zbadać charakterystykę takiego filtru:

I pytanie - czy dla prądu zmiennego kondensator po prawej ma jakikolwiek wpływ na napięcie na wyjściu czy jest ono takie jak na cewce z rezystorem? I to samo jeśli chodzi o częstotliwość rezonansową - czy liczę tylko między kondensatorem po lewej a cewką czy kondensator po prawej ma na to jakiś wpływ?
    Pomijając fakt, że człowiek - wolny człowiek - musi w swoim życiu zrobić dwie rzeczy: narodzić się, oraz - za ileś tam lat - zejść z tego ziemskiego padołu, a cała reszta jest sprawą wyboru, wyboru wolnego człowieka.
    Wobec powyższego, to przede wszystkim wszystkim chciałbym wiedzieć cóż to jest za element - jego charakterystyka prądowo-napięciowa - który oznaczyłem na poniższym schemacie kółkiem:

Następnie warto by wyartykułować o jaką charakterystykę tu pytasz ...
    Poza tym, to z treści Twojego pytania - pomiędzy wierszami - odczytuję, że znajomość Podstawowych Praw Elektrotechniki nie jest Twoją mocną stroną ... :idea: :cry:

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Sorry, nie napisałem, tak jest oznaczany woltomierz w ktechlab, chodzi mi o charakterystykę napięcia(amplitudy) dla zmieniającej się częstotliwości generatora