Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypaczona ścianka w lodówce?

25 Mar 2004 18:33 3636 4
  • Poziom 2  
    Ludziska, help!!! W lodówce Whirlpool wypaczyła się ścianka tylna, tzn wygięła się do środka i podobno to jest przyczną 15 st. C wewnątrz. Lodówka jest dwuagregatowa i zamrażarka funkcjonuje normalnie. Ktoś się z tym spotkał, a może wie co z tym zrobić? Lodówka ma 5 lat i chciałbym ją jeszcze troszke poużywać. Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Czesto zdarza sie ze parownik odkleja sie od sciany gdy pojawia sie nieszczelnosc - wyplywajacy olej moze oslabic klej "trzymajacy" parownik przy sciance a wzrost cisnienia moze spowodowac rozwarstwienie... Jezeli jednak cos chlodzi i wydaje sie ze uklad chlodniczy jest szczelny to jest skuteczny sposob polegajacy np. na przynitowaniu parownika do scianki. W tym przypadku najlepiej gdybys wyskubal izolacje z tylu lodowki (ostroznie!) i powiecil otwoty od strony parownika aby nie trafic w kanały. Piecioletnia lodowka to jeszcze nowka i warto sie pobawic ;)
  • Poziom 2  
    Od wysłania tego posta miałem kontakt z majstrem, który podpowiadał mi cos podobnego, myślałem że sobie robi jaja z tym nitowaniem lub podobnymi sztuczkami, zresztą mówił że nie odważyłby się czegoś podobnego zrobić. Jak widzę sposób nie jest nowy, więc obejrzę dokładnie co da się zrobić. Dzięki za radę.
  • Poziom 16  
    Witam !! W lodówkach tej firmy to niestety chyba normalka mój szwagier miał ta samą usterkę(najpierw cos dziwnie szczelalo, ponoc taki plastik)skończylo się wymiana lodówki (na gwarancji)Grzesiek.
  • Poziom 2  
    Narazie obyło sie bez wiercenia. Rozmroziłem lodówkę, i próbowałem na siłę ścianke przyciskać. Nie wiem czy w rogu było niewielkie pęknięcie, czy zrobiło sie podczas siłowania się, ale w końcu przez ten niewielki otworek z wybrzuszenia wycisnąłem powietrze (chyba) i ścianka jakimś cudem, pomału przylgnęła spowrotem. Na ustawieniu średnim mam teraz w lodówce około 9 stopni i to mi wystarcza. Ciekawe jak długo to potrwa. Na lodówkach nie znam się wcale, więc nie wiem co się stało ale działa :)