Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sapphire Radeon PCI-E HD 4870 512MB zawieszenia itd.

Kadafi23 17 Gru 2008 17:20 1773 3
  • #1 17 Gru 2008 17:20
    Kadafi23
    Poziom 1  

Witam otóż mam problem.
    Jakiś miesiąc temu kupiłem komputer.
    Wszystko chodzi jak należy.
    Programy, gry itp. , ale wszyła gra GTA IV instaluje, wchodzę w grę i się zawiesza widzę różne kwadraciki głos się zawiesza i jedyna opcja jaka mi pozostaje to restart komputera.
    Sprawdziłem nic mi się nie przegrzewa, a zasilacz mam markowy i dobry więc to też nie jest problem.
    Wyczytałem na internecie, że wiele osób ma problem z GTA więc poczekałem na patcha i nowe sterowniki do mojej karty graficznej.
    W końcu wyszły zainstalowałem Catalyst 8.12 wgrałem patch i to samo się dzieje raz po 5 min raz od razu, a raz po godzinie.
    Wyczytałem na jakimś zagranicznym forum, że w przypadku mojej karty wina podobno leży w biosie więc moje prośba czy mógłby ktoś dokładnie opisać jak się aktualizuje biosa?
    Mam Windows Viste 32. Biosa już znalazłem (jest kompatybilny bo sprawdziłem numery na pudełku karty z moją kartą) i Atiflasha też. Czekam na odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc.

PS.
    Jeśli ktoś ma inne pomysły bo może jednak nie potrzeba zmieniać biosa to proszę o rady.

0 3
  • #2 17 Gru 2008 18:09
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Płytka bootowalna z dosem lub dyskietka.
    Uruchamiasz atiflash -p -f 0 xxxxx.bin
    gdzie xxxx.bin to nazwa twojego pliku z biosem.

0
  • #3 20 Gru 2008 04:23
    panczes
    Poziom 10  

Sorry , że uzupełniam, ale jeśli to ma być schemat dla laika to sorry za szybko:P
    Potrzebny nam floppy dysk i tworzymy w Windowsie dysk startowy MS DOS

Nastepnie w celu zabezpieczenia karty zalecam wykonanie kopii starego biosa nawet jesli zle dziala to jednak mozna ja uruchomic w 2d...
    atiflash.exe -s 0 stary.rom
    Gdzie stary.rom jest plikiem , który zostaje zapisany jako kopia bezp. w razie nieudanego wgrania nowego biosu, a teraz przechodzimy do wgrania nowego bioska

atiflash.exe -p 0 nowy.rom

Gdzie nowy.rom oznacza nazwe pliku, który zamierzamy wgrać
    po zakończonej operacji zostanie wyświetlony komunikat informujący nas, że operacja została zakończona.

Wciskamy wtedy ctrl +alt + del i jesli pojawia się logo płytki to jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami poprawnie działającej karty, a jeśli nie wgrywamy "po omacku" bioska, który zapisaliśmy np. stary.rom i znowu w trybie 2 d szukamy nowego biosu.
    Pozdrawiam i w razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o pytania.

0
  • #4 20 Gru 2008 14:17
    panczes
    Poziom 10  

Jeśli to wszystko dzieje się po określonym czasie to wydaję się dzwne jako ,że pownno to mieć miejsce odrazu gdyby było coś z biosem. Gta IV ściągana z torrenta tzn podróba ma bugi i przeróżne komplikacje spowodowane zabezpieczeniem. Sprawdź poprostu 3d marki a z temperaturą to różne sa interpretacje, często programy się mylą, tak było z 3870 która zakupiłem jakis czas temu. Właściciel skarżył się , że jest zepsuta a jak się okazało radiator nei przylegał do rdzenia dość dobrze... Weź najlepiej wysparuj ją porządna pastą termoprzewodzącą i ustaw w ati tool 100 % ust. wiatraka. Będzie wyło ale możesz w ten sposób wyeliminować przyczynę.pzd

0