Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Aura phone na wyświetlaczu i radio nie reaguje

17 Gru 2008 17:27 5020 4
  • Poziom 2  
    witam!
    widziałem kilka podobnych wątków, ale tematy były poblokowane, a odpowiedzi na dręczące mnie od wczoraj pytanie nie znalazłem.

Sprawa dotyczy radia z 2001r, seat leon, radio seryjne aura kaseta + zmieniarka + NIESZCZĘSNY zestaw głośnomówiący nokia

przy włączonym radiu zostały przecięte kable od zestawu głośnomówiącego. oczywiście doszło do spięcia i na wyświetlaczu radia wyświetla się napis PHONE, tak jakby była prowadzona rozmowa telefoniczna:

- głośniki są wyciszone (cicho gra radio)
    - nie działają żadne przyciski

gdzie szukać rozwiązania problemu, radio wyciągnąć umiem, ale nie mam żadnych schematow i instrukcji. kabli jest 13, każdy w innym kolorze.
    (moze wystarczy tylko połączyć ze sobą któreś z nich?)

ps. jestem mechanikiem, z elektroniką mam mało doczynienia.

ps2. zestaw głośnomówiący prawdopodobnie(99%) do Nokia 6310 6310i (nie wiem, bo nigdy nie korzystałem)
  • Poziom 30  
    jak odłączyłeś zasilanie od zestawu głośnomówiącego, to na wyjściu mute do radia jest niski stan, który włączył mute w radiu, jak nie używasz zestawu g.m. to obetnij jeszcze żłty kabel (tel.mute) który jest wpięty do radia, jak radio jest sprawne to zagra ;-)
  • Poziom 43  
    Żółty do zestawu głośnomówiącego a nie zółty w kostce radia, to tak na marginesie. Ja zaś wywnioskowałem że przez to zwarcie padło radio. Oczywiście odcięcie Tel Mute wyjaśni sprawę ale raczej na niekorzyść radia.

SławeK
  • Poziom 2  
    radio działa i gra, tylko cicho a napis "phone" blokuje cały panel

te kable zostały przerwane

żółty 1 (tutaj na pewno też niektóre są od zmieniarki... :) )

żółty 2 (a to to nie mam pojęcia do czego :D)

ps. gdzie wyłącza się zasilanie od tego urządzenia, wszystkie kable "prowadzą" za deskę rozdzielczą auta a średni chce mi się tam dobierać... :)
  • Poziom 11  
    Odgrzeję kotleta gdyż mam podobny problem. Podpiąłem dodatkowy wyświetlacz (z licznika) do ww. modelu radia. Na początku wyświetlacz pokazywał poprawnie treści z radia (oraz działało podświetlenie tego wyświetlacza). Po 15minutach wyświetlacz zgasł. Po ponownym uruchomieniu, włączył się po kilku minutach na kilkanaście sekund po czym zgasł. Po kilku godzinach, przy włączeniu radia, wyświetlacz nic nie pokazuje oraz się nie podświetla, lecz na wyświeltaczu od radia wyświetla mi się na przemian napis PHONE z trybem radia. W głośnikach co jakiś czas słychać na moment muzykę z fali FM. Po odpięciu kostki z wyświetlaczem, radio gra poprawnie oraz działają w zasadzie wszystkie funkcje.

Nie posiadam zestawu głośnomówiącego, ani pinu w kostce ISO odpowiedzialnego za jego działanie.

Czy ktoś miał podobny problem? Winny jest wyświetlacz czy konkretnie siadło coś w radiu?