Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Aura phone na wyświetlaczu i radio nie reaguje

00ghost27 17 Gru 2008 17:27 4600 3
  • #1 17 Gru 2008 17:27
    00ghost27
    Poziom 2  

witam!
    widziałem kilka podobnych wątków, ale tematy były poblokowane, a odpowiedzi na dręczące mnie od wczoraj pytanie nie znalazłem.

Sprawa dotyczy radia z 2001r, seat leon, radio seryjne aura kaseta + zmieniarka + NIESZCZĘSNY zestaw głośnomówiący nokia

przy włączonym radiu zostały przecięte kable od zestawu głośnomówiącego. oczywiście doszło do spięcia i na wyświetlaczu radia wyświetla się napis PHONE, tak jakby była prowadzona rozmowa telefoniczna:

- głośniki są wyciszone (cicho gra radio)
    - nie działają żadne przyciski

gdzie szukać rozwiązania problemu, radio wyciągnąć umiem, ale nie mam żadnych schematow i instrukcji. kabli jest 13, każdy w innym kolorze.
    (moze wystarczy tylko połączyć ze sobą któreś z nich?)

ps. jestem mechanikiem, z elektroniką mam mało doczynienia.

ps2. zestaw głośnomówiący prawdopodobnie(99%) do Nokia 6310 6310i (nie wiem, bo nigdy nie korzystałem)

0 3
  • #2 17 Gru 2008 20:22
    LWD11
    Poziom 29  

jak odłączyłeś zasilanie od zestawu głośnomówiącego, to na wyjściu mute do radia jest niski stan, który włączył mute w radiu, jak nie używasz zestawu g.m. to obetnij jeszcze żłty kabel (tel.mute) który jest wpięty do radia, jak radio jest sprawne to zagra ;-)

0
  • #3 18 Gru 2008 01:37
    SlaweK
    Poziom 43  

Żółty do zestawu głośnomówiącego a nie zółty w kostce radia, to tak na marginesie. Ja zaś wywnioskowałem że przez to zwarcie padło radio. Oczywiście odcięcie Tel Mute wyjaśni sprawę ale raczej na niekorzyść radia.

SławeK

0
  • #4 18 Gru 2008 16:42
    00ghost27
    Poziom 2  

radio działa i gra, tylko cicho a napis "phone" blokuje cały panel

te kable zostały przerwane

żółty 1 (tutaj na pewno też niektóre są od zmieniarki... :) )

żółty 2 (a to to nie mam pojęcia do czego :D)

ps. gdzie wyłącza się zasilanie od tego urządzenia, wszystkie kable "prowadzą" za deskę rozdzielczą auta a średni chce mi się tam dobierać... :)

0
  Szukaj w 5mln produktów