Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampy EL-34 produkcji firmy SHUGUANG

zibisound 17 Dec 2008 18:31 3174 5
 • #1
  zibisound
  Level 22  
  Witam lampiarzy. Proszę o opinię na temat tych lamp j/w i są one sprzedawane przez firmę Fonar po 49 zł.Pozdrawiam- Zygmunt.PS. EL-34
  RFT cenią 100 zł.
 • #2
  AnTech
  Level 31  
  Podepnę się pod wątek ;).
  Mam w starych zapasach nieużywane lampy Tesla EL34, podobno ich cokoły są mniej odporne na wysoką temperaturę niż cokoły lamp RFT. Może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć? Zastanawia mnie czy montaż "do góry nogami" im nie zaszkodzi?
 • #3
  Pi-Vo
  Level 37  
  Ja mam używane EL34 Tesli i RFT.Rzeczywiście, w lampach Tesli cokoły wyglądają koszmarnie, kruszą się jakby się zetliły.W RFT co najwyżej kluczyk odpada po przegrzaniu (ten bolec pośrodku do ustalenia pozycji w podstawce).Nie miałem nigdy lamp do góry nogami ale to faktycznie jest niezdrowe dla lamp mocy.Z 2 powodów, unoszące się ciepłe powietrze przegrzewa cokół i po drugie powoduje szybkie osadzenie się kurzu w podstawce.Raczej Tesla nie jest dobra do tego.A co do tych chińskich EL34, trzeba by wypróbować, eksperyment niezbyt kosztowny.Jedyne co o nich słyszałem to że dobrze brzmią i wymagają wygrzania przed parowaniem bo na początku zmieniają parametry.Jednak sam nie miałem ich.
 • #4
  kiepura47
  Level 12  
  Na e BAY wymieniona firma traktowana jest jak trzeci gatunek rabarbaru.
 • #5
  zibisound
  Level 22  
  Witam i dziękuję kolegom za pomoc- Zygmunt. PS. Lepsze są lampy JJ Electronics po 60 zł w Fonarze.
 • #6
  k0niu
  Level 23  
  Pozwolę się wtrącić co do ustawienia lamp, otóż jak wiadomo ciepło powoduje rozszerzanie się elementów struktury lampy co za tym idzie ich pracę w cyklu załączania i wyłączania a większość lamp jest przystosowana do pracy cokołem w dół. z tego co się orientuję to najgorzej znoszą 'inny' montaż lampy z katoda bezpośrednio żarzoną.