Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik świec żarowych do 1,9 TDI

Taj 17 Gru 2008 18:33 8879 8
  • #1 17 Gru 2008 18:33
    Taj
    Poziom 12  

Witam
    w samochodzie:
    VW Passat B4 95r 1,9 TDI 90KM
    Przepalił mi sie bezpiecznik w sterowniku świec żarowych. Mam drugi taki sterwonik ale potrzebuję jakiejś rady co i jak powinienem najpierw sprawdzić przed zainstalowaniem nowego. Może jakiś schemat instalacji ?
    Jak sprawdzić same świece?

1 8
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 17 Gru 2008 18:42
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Sprawdz czy swiece mają zwarcie.

0
  • Mitronik
  • #3 18 Gru 2008 17:07
    Taj
    Poziom 12  

nie wykrecalem ich bo nie mam klucza takiego niestety, ale kazda kolejno wskazuje opor 0,7 Ohm.
    Czy sterownik tych świec steruje je bezpośrednio? probowałem zmierzyć jakies przejście miedzy przewodami zasilajacymi świece a tym sterownikiem ale żaden przewód nie wykazuje połączenia.
    Jakas nastepna sugestia?

0
  • #4 18 Gru 2008 17:14
    viper555
    spec od auto-elektro

Nie rozumiem sugestii po to jest bezpiecznik ,jak sie spali następny to wtedy szukać przyczyny- mógł być przegrzany, mieć za niską wartość itd.P

0
  • #5 18 Gru 2008 17:38
    Taj
    Poziom 12  

Rzecz w tym że stopiony jest też kawałek obudowy przy bezpieczniku i izolacji na przewodzie zasilajacym. Mam drugi taki sterownik ale chciałbym najpierw o ile to możliwe sprawdzic co sie da przed jego podłaczeniem.
    Kto mi podpowie gdzie poszukać schematu tej instalacji?

0
  • #6 18 Gru 2008 17:43
    viper555
    spec od auto-elektro

Tzn. że słabo kontaktowało.P

0
  • #7 18 Gru 2008 18:00
    ZGG
    Poziom 27  

Wpierw wymień oprawkę-i gniazdo, do tego bezpiecznika. I oczywiście nowy bezpiecznik o odpowiedniej wartości.

0
  • #8 18 Gru 2008 18:47
    Taj
    Poziom 12  

Sterownik wraz z bezpiecznikiem zmienilem. Powiedzcie mi czy świece grzeja zawsze po włączeniu stacyjki czy tylko jak silnik jest zimny? Lampka na desce rozdzielczej świeci przez krotka chwile tj jakies 2 sek. i gasnie. Jak powinno być gdy silnik jest zimny?

0
  • #9 19 Gru 2008 17:29
    Staszek49
    Poziom 34  

Przy temp. powyżej 5 lub 7 stopni C w silniku TDI świece żarowe nie grzeją, natomiast poniżej tej temp. kontrolka może świecić około 6 sek. sygnalizując grzanie świec. Prawdą też jest, że świece grzeją jeszcze przez pewien czas, w celu poprawy kultury pracy silnika. Kto nie wierzy, iż w TDI tak jest może sobie zamontować dodatkową kontrolkę np. z diody LED i podłączy bezpośrednio to zasilania świec żarowych, albo może obserwować palącą się lampkę sufitową - przekaźnik "puści" lampka będzie świecić jaśniej.

1