Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić AUX w Thomson VTCD 760?

marek19951 17 Gru 2008 20:42 5160 5
  • #1 17 Gru 2008 20:42
    marek19951
    Poziom 16  

Witam,

Próbowałem dorobić wejście AUX do wieży Thomson VTCD 760. Odciąłem od niego CD i próbowałem tam podać sygnał, lecz to na nic, nic nie słychać, nawet jak ruszam śrubokrętem czy palcem po kablu od sygnału to nadal cisza. Następnie spróbowałem podpiąć się pod wejście od TAPE, lecz znowu to samo, nic nie słychać, jaka może być tego przyczyna? Podaje w załączniku schematy i w pliku przeciecie_kabla.jpg jest pokazane gdzie przeciąłem kabel od CD a kabel od TAPE przeciąłem na 3 PINowym gnieździe od TAPE Playback. Radio gra bez problemów. Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem gdzie popełniam błąd...

Pozdrawiam,
    Ufosi

1 5
  • #2 18 Gru 2008 15:30
    natan14
    Poziom 21  

Eee a gdzie te załączniki?.

0
  • #4 18 Gru 2008 22:44
    natan14
    Poziom 21  

Zapewne podpiąłeś się tak że w tym 3 pinowym gnieździe po lewej lewy kanał, w środku masa a po prawej prawy. Tak to nie działa. Musisz masę podpiąć pod wspólny punkt masy wzmacniacza a lewy i prawy pod 1 i 3 punkt we wtyczce.

Zrób Tak:

Ewentualnie podepnij masę do obudowy.

0
  • #5 19 Gru 2008 14:46
    marek19951
    Poziom 16  

Tak właśnie próbowałem podać prawy i lewy kanał, a masę brałem z wyjścia na słuchawki, oznaczenie również A-GND, lecz nadal nie działa...

0
  • #6 11 Sie 2009 11:45
    bosslog
    Poziom 9  

Mam ten sam model wieży ( Thomson VTCD 760) i chciałbym dorobić możliwość odtwarzania z zewnętrznego źródła za pomocą kabla jack-2xchinch.

Rozebrałem wieżę, słyszałem, że najlepiej jest podłączyć się pod odtwarzacz CD. Nie bardzo wiem gdzie dokładnie. Znalazłem na płytce audioprocesor o nazwie TDA7440D, czy mam szukać w tym miejscu? I czy konieczne jest dodawanie do układu rezystora i kondensatora na każdy kanał?

Załączam także zdjęcie wieży...

Dodano po 54 [minuty]:

No dobra już się podłączyłem, tak że jak włączam CD to słyszę w głośnikach muzykę (w tym przypadku z laptopa, swoją drogą trochę bałem się go podłączać, ale nie mam nic innego pod ręką :P ). Wszystko działa jak należy tylko, że muzyka gra strasznie cicho i troszkę szumi. Czy jest na to jakaś rada?

0