Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Masen 5/8 *6 Strojenie? Jaką długość powinna mieć?

17 Gru 2008 20:55 1601 3
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich. Kupiłem antenę bazową MASEN 5/8 6 przeciwwag. Złożyłem ją na "oko". Czy będzię problem z jej zestrojeniem?? Czy powinna mieć długość 680-690cm?? W tej chwili ma ~700cm. I stroić stroikiem na dole czy szczytówką?? Proszę o pomoc POZDRAWIAM :)
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Bulino napisał:
    ... Czy będzię problem z jej zestrojeniem?? ...

Jeżeli posiadasz reflektometr to nie powinno być problemu ze strojeniem anteny.
    Cytat:
    ... I stroić stroikiem na dole czy szczytówką?? ...

Stroić wszystkim co się da , tak aby dopasowanie i "sprawność" anteny , były jak najlepsze.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ustaw tuleję tak, by wypływała z pod niej woda - czyli jakieś 2-3 cm od podstawy. Ja miałem problemy z tą tuleją i wywaliłem ją. Bez niej antena działa dużo lepiej - przynajmniej w moim przypadku. Dostrajaj długością promiennika. Wg mnie elementy promiennika powinny być ze sobą połączone tak by podczas kołysania się na wietrze antena nie skracała się, czyli nie na same opaski zaciskowe ale jeszcze dodatkowo nity lub wkręty.

A poza tym:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic820008.html
  • Poziom 12  
    Polecam przeczytaj instrukcję , powinna tam być informacja co do długości promiennika.Co do tulei ustaw na środku , to dodatkowy element pomagający właściwie wystroić antenę .Dlaczego na środku , proste masz możliwość ruchu w górę i w dół o taką samą wartość. Jeśli w instrukcji nie ma informacji co do długości promiennika pozostaje metoda prób, o ile masz radio z kilkoma czterdziestkami to sprawa jest prosta .