Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacniacz lampowy RMS K101

arturbajerski 17 Dec 2008 22:16 2357 6
    arturbajerski
    Level 21  
    Witam jestem zainteresowany kupnem takiego wzmacniacza szukam jakiś informacji na jego temat , morze ktoś posiada jakieś info , opinię o tym sprzęcie z góry dziękuję za info .
    ekobrawo01
    Level 15  
    JA polecam k1313 prosta niezawodna konstrukcja :D
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    arturbajerski wrote:
    Witam jestem zainteresowany kupnem takiego wzmacniacza szukam jakiś informacji na jego temat

Przyznam , że nie znam tego wzmacniacza , ale z "fotek" na alledrogo widzę , że lampa EL509 nie jest w stanie oddać moc wyjściową 200W na SSB.
    Brak jakiejkolwiek wskazówki na jakie pasmo jest ten wzmacniacz.

Wykonanie made in Italia też mi sporo mówi. :cry:

W ocenie K101 (w skali od 1 do 10) dałbym 2.

Jest to oczywiście tylko mój pogląd - organoleptyczny - i nie zakupiłbym takiego "czegoś". Jeszcze całkiem nie dawno za 300zł. można było kupić wzmacniacz na pasma od 1,8MHz do 28MHz zrobiony na GU74 z mocą około 700W OUT od kolegów z za Buga.

Pozdrawiam.
    sp8gsc
    Level 26  
    Mnie też się ten wzmacniacz też nie podoba. Nigdy bym nic takiego nie kupił, a juz na pewno nie dołączałbym do jakiegokolwiek radiotelefonu CB. Może nie wszyscy o tym wiedza, ale radiotelefony CB nie nadają się jako urządzenia sterujące do jakiegokolwiek wzmacniacza mocy ze względu na niskiej jakości sygnał zawierający dość silne sygnały harmoniczne, a także częstotliwości pasożytnicze. Przy mocy 4W to jeszcze nie jest tragedia, ale po wzmocnieniu takiego sygnału jakimkolwiek wzmacniaczem mocy jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że pojawią sie problemy z zakłóceniami.
    Inaczej mówiąc jeśli ktoś chce mieć problem to zapraszam do zakupu (pomijam nielegalność takiego rozwiązania). Szczególnie paskudne są wzmacniacze zbudowane na lampach TV z odchylania, które bardzo łatwo sie wzbudzają (i podwzbudzają) generując masę silnych sygnałów zakłócających wszystko dookoła.
    sq6ade
    Level 40  
    sp8gsc wrote:
    Może nie wszyscy o tym wiedza, ale radiotelefony CB nie nadają się jako urządzenia sterujące do jakiegokolwiek wzmacniacza mocy ze względu na niskiej jakości sygnał zawierający dość silne sygnały harmoniczne, a także częstotliwości pasożytnicze.

A skąd takie newsy masz? Porównaj sobie konstrukcje typowego CB (prawidłowo zestrojonego) z np. jakimś amatorskim nadajnikiem QRP do którego można podłączać dopał.
    sp8gsc
    Level 26  
    Nadajnik QRP nie równy innemu nadajnikowi QRP nawet amatorskiemu. Jak ktoś wie jak zbudować porządny nadajnik to na pewno uzyska dobry sygnał, który bez problemu można dołączyć do wzmacniacza (o ile jest taka potrzeba i ma się odpowiednie pozwolenie), ale na pewno nie do takiego wzmacniacza jak ten...
    sq6ade
    Level 40  
    Zapewne zdecydowana większość amatorów buduje swoje nadajniki bez oglądania widma na fachowym sprzęcie.
    Wystarczy im raporcik w stylu "5/9 kolego , czysta ładna modulacja" i brak wizyt sąsiadów.
    Publiczne twierdzenie że fabryczny sprzęt podlegający homologacji i teoretycznie strojony w fabryce nie spełnia norm lub normy te są zaniżone dla CB to jakiś obłęd lub jego symptom.
    Pozdr.