Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IC-Prog a ATtiny13 - czy możliwe jest zaprogramowanie?

Belialek 17 Gru 2008 22:55 1285 3
  • #1 17 Gru 2008 22:55
    Belialek
    Poziom 22  

Witam!

Czy mozliwe jest zaprogramowanie ukladu ATtiny13 za pomoca programu IC-Prog? Posiadam programator typu SmartCard ZDJECIE z podstawkami na scalaki, i w opisie producenta jest sugestia, iz najlepiej programowac za pomoca wyzej wymienionego programu w trybie Fun-Card. Niestety na liscie ukladow w programie nie widze ukladu ATtiny13 (na samym dole jest tylko Tiny22, bez AT:). A moze ktos posiada podany programator, i ma sprawdzone programy ktore by z nim zadzialaly?

Druga sprawa - czy program pisany pod ATtiny13-20PU bedzie dzialal na ATtiny13-10PU (nie wiedzialem ze sa rozne wersje i kupilem takie)? W jaki sposob dowiedziec sie ktora nozka jest ktora? ;) bo mam 2 opcje wsadzenia tego scalaka w podstawke :D - na samej kosci nie mam zadnych oznaczen nozek, jest tylko w jednym rogu delikatnie wytloczona kropka i tak sie zastanawiam czy to przypadkiem czegos nie mowi o poprawnym ulozeniu ukladu.

z gory dziekuje za pomoc
    pozdrawiam!

0 3
  • #2 21 Kwi 2009 14:21
    croonx
    Poziom 9  

Chciałem zapytać czy za pomocą tego programu (IC-Prog) i czytnika mógłbym odblokować PIN na swojej karcie bankomatowej ?

0
  • #3 21 Kwi 2009 16:19
    mkpl
    Poziom 37  

Belialek a na liście sa jakieś AVR'ki pokroju atmega 8 albo attiny2313 itp? bo jesli tak to trowjego attiny 13 zaprogramujesz tylko będziesz musiał przejściówke zrobic :)

croonx zapomnij to jest zapisane w bazie danych banku a nie na twojej karcie

0
  • #4 21 Kwi 2009 16:49
    croonx
    Poziom 9  

Napewno ? PIN mi się zablokowął jak wprowadziłem błędny pin do pinsentry , to takie małe użądzenie nie podłączone do sieci używane w domu i teraz kiedy próbuję go użyć ponownie to wyświetla że pin jest zablokowany więc wnioskuję z tego że to jest zapisane na karcie a nie w bazie banku .

0