Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór miernika - Mastech MY-64

zdzisio1980 17 Dec 2008 23:46 3500 2
e-mierniki
    zdzisio1980
    Level 9  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam zamiar kupić miernik uniwersalny do max. 150 zl (mój obecny miernik to M830B :D). Jedynym kryterium które miernik powinien spełnić to pomiar prądu o wartości do 5A. Przeszukując dane katalogowe mierników uniwersalnych można się najczęściej spotkać z wzmianką, iż pomiar na np. zakresie 10A nie może być prowadzony dłużej niż 10s i nie częściej niż 15min. Znalazłem również miernik Mastech MY-64 (a właściwie cała rodzina MY 61 - MY 64)

http://www.p-mastech.com/products/04_dm/my64.html

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=02929&pro=10

W jego danych katalogowych można wyczytać następującą informację:
    w wersji ang. pdf (z www.p-mastech.com)
    10Adc or rms ac continuous
    20A for15seconds maximum

w wersji pol pdf (z www.atel.com)
    10A (prąd stały lub wartość skuteczna prądu przemiennego)
    20A przez max 15 sek

Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale wynika z powyższych informacji iż można mierzyć prąd powiedzmy 5A w sposób ciągły ?? Czy nie będzie to jednak zabójcze dla miernika, przewodów doprowadzających itp?

A może z któryś z forumowiczów ma miernik spełniający podane przez mnie kryterium?

A może lepiej zastosować bocznik i pomiar napięcia i kupić tańszy miernik np UNIT 890G??
  • e-mierniki
  • Helpful post
    hkuhn
    Level 25  
    Miernik UT890G i MY64 mają prawie identyczny schemat wewnętrzny ,więc nie ma większego sensu zamiana jednego na drugi.Jeśli chodzi o pomiar prądu nie powinno być problemu z pomiarem 5A. Pamiętaj że moc wydzielana w boczniku rośnie z kwadratem prądu płynącego przez bocznik P=RI².
    Dorian Olech
    Level 29  
    Polecam sprawdzone mierniki MY68 automatyka pomiaru jest bardzo przydatna. Używam go w serwisie od kilku lat i przetrzymał wiele! Polecam