Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Polsatu - odblokowanie

michal7786 18 Gru 2008 02:19 52953 15
  • #1 18 Gru 2008 02:19
    michal7786
    Poziom 11  

Witam.
    Mam polsat pakiet mini i dekoder mini.
    Mam pytanie czy jest jakiś inny dekoder który akceptuje karte polsatu i pakiet mini?
    W moim dekoderze niestety nie da się ustawić listy kanałów i to mi najbardziej przeszkadza.
    Pożyczyłem od znajomego inny dekoder polsatu , samsung ale modelu nie pamiętam (taki mały srebrny) i niestety nie działa , na ekranie tv pojawia się informacja że dekoder zablokowany , nie wiem czy to wina tego że znajomemu już się skończyła umowa i zablokowali dekoder czy dlatego że inna karta, gdzieś tam słyszałem że każda karta jest przypożondkowana do danego dekodera i na innym nie działa.
    Nie wiem czy jak kupię taki czy inny dekoder polsatu np na allegro czy jest możliwość odblokowania i czy pakiet mini będzie działał , czy może są jakieś inne dekodery nie koniecznie polsatu na których polsat działa.

Proszę o pomoc

Michał

0 15
  • #2 18 Gru 2008 06:19
    kaczmarj
    Poziom 23  

Dekoder Polsatu jest na stałe przypisany do konkretnej karty i po zmianie takowej na inną nie będzie dekodował sygnału. Lista kanałów jest ustalona przez operatora i na sprzęcie który dostarcza nie ma możliwości jej zmiany.

-2
  • #3 18 Gru 2008 10:00
    Aro78
    Poziom 12  

Witam

Przecież można ustawić listę ulubionych .

Jak będziesz miał z tym problem to Ci pomogę.

poczytaj w instrukcji o FAVORITES

0
  • #4 18 Gru 2008 17:51
    michal7786
    Poziom 11  

Witam ponownie.

Niestety w dekoderze MINI nie da sie ustawić listy ulubionych kanałów , dzwoniłem do polsatu i powiedzieli mi że teraz te dekodery mają takie oprogramowanie że niestetuy się nie da.

Chyba że znasz jakiś sposób na to żeby to jakoś ominąć, jeśli znasz to bardzo proszę o pomoc.

Michał

Dodano po 9 [minuty]:

Może ktoś wie jak odblokować inny dekoder polsatu , chciałbym kupić inny dekoder polsatu taki na którym mogę ustalić liste ulubionych kanałów , niewiem czy się da odblokować takowy dekoder żeby działał z moją kartą.

Tak jak wcześniej pisałem pożyczyłem od znajomego dekoder polsatu ale nie działał , pojawiał się komunikat że dekoder zablokowany ale lista kanałów była wyświetlana , programy normalnie dało się zmieniać tylko że po każdej zmianie programu pojawiał się ten sam komunikat o zablokowaniu.

Wiem że na innych dekodrach poza dekoderem MINI można ustalić sobie liste kanałów ulubionych i taki dekoderek można kupić na allegro tylko jeśli nieda się odblokować to niema sensu kupować dekodera.
    Chyba że jest jakiś sposób na odblokowanie ?

Michał

0
  • #5 18 Gru 2008 19:19
    graczykshow
    Poziom 19  

nieda sie przypisac twojej karty do innego tuneru to takie zboczenie moim zdaniem syfrowego polsatu co chwile wymieniam te kochane 1000uf a ludzie tylko narzekają ale co zrobić jest jeszcze jedno wyjscie zadzwonic do nich i powiedziec ze chce sie nowy tuner to wtedy trzeba zabulić i najlepiej dziennie do nich dzwonić bo jak sie bedzie dzwoniło to tuner bedzie w tydzien a jak nie ebdzie sie dzwoniło to przyjdzie za 3 miesiace:)

0
  • #6 18 Gru 2008 19:44
    tirex
    Poziom 11  

Dekoder polsatu Samsung DSB H370G sprzedawany na allegro działa z kartą fun ale tylko fta.Szczegółów nie podam ale wsadziłlem funkę której nie używałem kilka lat i kanały fta chodzą .

0
  • #7 18 Gru 2008 21:06
    Doominus
    Poziom 34  

Dekoder mini to najgorszy dekoder polsatowski.Zrobiony na szybko i niedopracowany.

Kartę można dać do innego tunera który obsługuje kodowanie N3 jeśli się wyciągnie klucze parujące.
    Klucze dało się wyciągnąć z 5 starych dekoderów 2xsagem,2xThompsan,SamsungDsr7000.

Obecnie są to rarytasy jeśli mają kartę N3 i wszystkie opłaty były ok. Dzięki znajomości kluczy parujących(boxkey) jest możliwy podział abonamentu na kilka odbiorników.

2
  • #8 19 Gru 2008 01:05
    michal7786
    Poziom 11  

Ale to co się dzieje jak padnie ten dekoder MINI , podobno dają nowy i chyba muszą dać nową kartę jeśli każda karta jest przypożądkowana do danego dekodera i nie działa na innym.

Pojade do punktu polsatu i powiem że dekoder padł i jak mi zaproponują nowy to powiem że chce inny model i dopłacę im różnice kasy. Może się uda.

Dodano po 4 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie.
    Może ktoś wie czy w telewizji na kartę którą teraz oferuje TVN jest może kanał POLSAT2 .
    Na telewizji N podobno jest jako kanał nie kodowany czyli na tej na kartę też powinien być.

0
  • #9 19 Gru 2008 01:15
    szotvir
    Poziom 11  

Polsat 2 nie jest już niekodowany czyli jako FTA. Jeżeli chodzi o platformę POLSAT to karta jest przyporządkowana do dekodera tak ja w TV "n" ale są na rynku dekodery i moduły do nich na platformę polsat (nie sprawdzałem jak to działa) Jeżeli chodzi o wymianę dekodera na inny to może być problem bo w polsacie kupujesz dekoder na własność i w ty jest cały biznes , że mają cie głęboko w d......

0
  • #10 19 Gru 2008 03:17
    michal7786
    Poziom 11  

Mam jeszcze takie pytanie czy jest możliwość podłączyć dwa dekodery np. polsat i telewizja na karte na jednej antenie i jednym kablu , czy jest taki rozdzielacz którym można rozdzielić sygnał z anteny.
    Nie chcę stosować konwentera z dwoma wyjściami ze względu na kabel, kabel mam pod tynkiem i mam gniazdo na ścianie , nie mam możliwości podłączyć dodatkowego kabla.
    Oczywiście wiem że dwa tunery naraz nie mogą chodzić.
    Nie wiem czy da się rozdzielić sygnał z anteny satelitarnej tak jak robiłem to ż anteny analogowej czyli jakiś tam mały rozdzielaczyk i jedna antena i np dwa telewizory

0
  • #11 19 Gru 2008 09:33
    Doominus
    Poziom 34  

Nie da rady rozdzielić sygnału.
    Nie musisz dawać drugiego kabla jak kupisz konwerter multiband.

0
  • #12 21 Gru 2008 01:09
    michal7786
    Poziom 11  

konwerter multiband???
    opisz jak to podłączyć jak już kupie konwerter , na jakiej zasadzie to działa?
    jak podłącze jeden kabel do 2 dekoderów?

0
  • #14 24 Gru 2008 02:11
    michal7786
    Poziom 11  

Zmieniłem ten polsat mini na telewizję na karte i jestem o wiele bardziej zadowolony jak z polsatu.
    Mam takie pytanko czy jest możliwość uruchomić program TV4 na telewizji na karte , widzę że jest on na liście ale nie działa, niewiem czy to kodowany program?
    Dekoder mam ten standardowy , ten co dają w zestawie.

0
  • #15 29 Gru 2008 20:29
    bogdanzieba
    Poziom 29  

michal7786 napisał:
    Zmieniłem ten polsat mini na telewizję na karte i jestem o wiele bardziej zadowolony jak z polsatu.
    Mam takie pytanko czy jest możliwość uruchomić program TV4 na telewizji na karte , widzę że jest on na liście ale nie działa, niewiem czy to kodowany program?
    Dekoder mam ten standardowy , ten co dają w zestawie.

TV 4 jest kodowany z pakietu Polsatu Cyfrowego

0
  • #16 08 Mar 2013 02:16
    michal7786
    Poziom 11  

Dzięki wszystkim. Zamykam.

0