Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerejestrowany samochów na kogoś innego

NewElektro 18 Gru 2008 10:23 1474 7
  • #1 18 Gru 2008 10:23
    NewElektro
    Poziom 19  

Witam nie wiem czy temat odpowiednio wybrałem ale nie wiedziałem jak to napisać więc tak ,mam taki problem a kompletnie sie na tym nie znam w piątek zamierzam zakupić pojazd przywieziony z zagranicy od pana X niestety kończy się czas w którym pan x powinien przerejsetrować pojazd w ciągu 30 dni od daty sprowadzenia teraz moje pytanko czy jezeli zakupie pojazd zarejsetrowany tymczasowo na pana X będę mógł go natychmisat po jego zakupie przerejsetrować na mnie i drugie pytanko jak wygląda wtedy wykupienie OC+AC czy można od razu po zakupie autka isć i wykyupić OC+AC proszę o jakieś w miarę konkretne wytłumaczeni emi tego z góry bardzo dziekuję

0 7
  • #2 18 Gru 2008 11:04
    pszczyna
    Poziom 14  

Nie masz problemu ponieważ doku męty będą na ciebie i z rejestracją pójdzie gładko .
    Odp.2 OC można wykupić nawet na pojazd tymczasowo rejestrowany a to z uwagi że ubezpieczenie jest na pojazd a nie jak kiedyś na posiadacza , a dalej to ubezpieczenie można po rejestracji i otrzymaniu ostatecznych numerów rejestracyjnych zrobić aneks do umowy i wówczas w ubezpieczeniu będzie widniał właściwy nr, rej

0
  • #3 18 Gru 2008 11:19
    NewElektro
    Poziom 19  

pszczyna napisał:
    Nie masz problemu ponieważ doku męty będą na ciebie i z rejestracją pójdzie gładko .
    Odp.2 OC można wykupić nawet na pojazd tymczasowo rejestrowany a to z uwagi że ubezpieczenie jest na pojazd a nie jak kiedyś na posiadacza , a dalej to ubezpieczenie można po rejestracji i otrzymaniu ostatecznych numerów rejestracyjnych zrobić aneks do umowy i wówczas w ubezpieczeniu będzie widniał właściwy nr, rej

Bardzo dziękuję pozdrawiam

0
  • #4 18 Sty 2009 14:17
    kkaarrrooll
    Poziom 9  

Witam
    Czy jest możliwość żeby samochód ubezpieczył tylko współwłaściciel pojazdu w tym przypadku moja mama , i teraz jak to ma się od strony prawnej , czy jeżeli ja jestem właścicielem pojazdu a mama współwłaścicielem i tylko na nią będzie ubezpieczenie to czy wszystko będzie ok, ??

0
  • #5 18 Sty 2009 14:53
    slenart
    Poziom 10  

Jak kolega napisał wyżej, ubezpieczenie jest na samochód a nie na właściciela, nie ma to znaczenia kto ubezpiecza auto musisz pamiętać aby poinformować ubezpieczyciela że autem będą poruszać się za wyjątkiem twojej mamy inni kierowcy(czyli ty).
    Prawdopodobnie chodzi ci o zniżki, jeżeli twoja mama takie posiada ty też je 'odziedziczysz', ale za młody wiek i krótko posiadane prawo jazdy(zakładam że jesteś młodym kierowcą) dostaniesz na pewno jakieś zwyżki. Czyli będzie:
    kwota ubezpieczenia = podstawa - zniżki mamy + 'twoje' zwyżki

pozdrawiam

0
  • #6 18 Sty 2009 17:52
    kkaarrrooll
    Poziom 9  

No dokładnie chodzi o zniżki , rok temu kupiłem samochód gdzie była już opłacona połowa ubezpieczenia , druga rata miała wynieść 217 zł to ja musiałem zapłacić 486 zł , mimo iż ubezpieczała to moja mama która była współwłaścicielem , więc w tym roku chciałem zrobić tak iż tylko mama (współwłaściciel) ubezpieczyła go to by wyszło za rok ok 450 zł , bo jeżeli samochód będzie ubezpieczony przeze mnie i współwłaściciela to już koszt ubezpieczenia wzrośnie do 950 zł . Dodam iż mam 23 lata i prawo jazdy mam od 4 lat , i pytanie czy jest możliwość żeby ubezpieczyciel nie widział o tym ze samochodem jeździ młoda osoba
    Pozdrawiam ;)

0
  • #7 18 Sty 2009 18:18
    slenart
    Poziom 10  

Jest taka możliwość wystarczy powiedzieć że samochodem nie jeździ młoda osoba.
    Problem pojawi się dopiero w momencie gdy spowodujesz stłuczkę/wypadek.
    Ubezpieczyciel będzie miał podstawy żeby nie wypłacić poszkodowanemu odszkodowania, lub (ta lepsza opcja) wtedy przyśle do ciebie pismo, że należy do ubezpieczenia dopłacić. Z której opcji skorzysta tego niestety nie wiem musiałbyś zapytać w jakiejś firmie ubezpieczeniowej(najlepiej przez maila) i wszystko powinno się wyjaśnić.

Druga sprawa że strasznie duża różnica wyszła między dwoma ubezpieczeniami... Pytałeś w innych firmach?? Ja też miałem taka sytuację ale cena ubezpieczenia różniła się o ok 20%...

0
  • #8 18 Sty 2009 21:09
    kkaarrrooll
    Poziom 9  

Dzięki
    jeszcze jutro pochodzę , podzwonię i popytam , chociaż ze wstępnych obliczeń internetowych wychodzi ze najtaniej ma Benefia , i też mnie ciekawi bo jest tam opcja żeby zaznaczyć ze samochodem będzie jeździła osoba poniżej 25 lat i z tą opcją wychodzi ok 650 zł z tym ze opcja bez współwłaściciela , a gdy już dodam współwłaściciela ( mnie ) to cena rośnie do 890 zł :/ , ciekawe czy byłyby problemy w razie stłuczki gdybym np wykupił ubezpieczenie i zaznaczył opcje ze nie ma współwłaściciela a w rzeczywistości by on był

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo