Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczenie glosnikow jaka to moze byc przyczyna?

dzimi005 18 Dec 2008 13:09 4788 5
    dzimi005
    Level 10  
    Witam mam wzmacniacz kenwood ka-300 i kolumny uhera 1500cdc i mam taki maly problem bo jak bardziejpodglosze to poprostu glosniki trzeszcza i musze wylaczyc calkiem bass a jak scisze to normalnie jest.czemu tak sie dzieje? co moze wymiekac? jak to sprawdzic czy glosniki sa zaslabe do tego wzmacniacza czy wzmacniacz do glosnikow?
    prosze pomozcie?
    przepraszam za pisownie ale klawiatura mi sie zwalila i nie moge inaczej pisac
    pozdrawiam
    dzimi005
    Level 10  
    od razu podlaczylem i tak bylo wzmacniacz nie byl nigdy robiony i nic w nim sie nie spalilo
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A jakie źródło sygnału jest podłączone do wzmacniacza? Może stopień wejściowy jest przesterowany zbyt dużym sygnałem? Podajesz sygnał z komputera? Jeśli tak, to zmniejsz jego poziom.

GM
    md
    Level 39  
    Czym innym są trzaski w głośnikach, a czym innym zniekształcenia dźwięku spowodowane zatartymi głośnikami lub pracą głośników z wykruszonym zawieszeniem. Jeżeli wyraźnie słychać zniekształcony dźwięk przy większej mocy lub podkręconym basie, to najprawdopodobniej masz uszkodzone głośniki. Podłącz wzmacniacz pod inne głośniki lub te głośniki pod inny wzmacniacz, a będziesz mógł jednoznacznie stwierdzić co uległo uszkodzeniu.
    dzimi005
    Level 10  
    juz te glosniki graly pod wieza sony,panasonic,aiwy i we wszystkich cos w nich trzeszczalo oj moze pod panasoniciem nie az tak bardzo ale na zewnatrz bylo slychac ale moze te wszystkie byly za slabe i dlatego. tak jest glos znieksztalcony pod kompa mam tego kenwooda podlaczonego zmniejszalem sygnal jak maksymalnie zmniejsze i delikatnie poglasze ale tak aby aby to nie trzeszcza ale tez cicho strasznie gra,tez jak podglosze na maxa wylacze bass i troche go dalm tego bassu to chodza jak glupie i tak jak pograja z 5 min to sie grzeja