Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda FABIA II -moduł komfortu

viper44 18 Dec 2008 15:28 7498 3
    viper44
    Level 2  
    Mam pytanie do kolegów.
    Niedawno kupiłem sobie Fabię II model Clasic z pakietem fun, ale do celu jest tam centralny zamek , może ktoś wie czy istnieje możliwość sterowania z kluczyka centralnym tzw. kluczyk scyzoryk????
    ktoś mi powiedział że zależy to od modułu komfortu, kluczyk z sterowaniem można kupić na allegro ale czy ja jestem sam w stanie to wszystko ze sobą zgrać tak by działało??? Wiem że immobiliser trzeba na nowo zakodować albo wyjąć ze starego kluczyka ale jak zrobić żeby działał centralny na pilota i czy to jest możliwe????
    Proszę o pomoc
    dzięki Wielkie i Pozdrawiam
  • Helpful post
    Horse5
    Level 15  
    Tak czy siak ktoś musi obejrzeć twój samochód, w najlepszym wypadku należało by wprogramować pilota i uaktywnić funkcję sterownika radiowego komputerem, zazwyczaj jednak potrzebny jest sterownik radiowy centralnego zamka, kostki pasują od tego który jest już tam zamontowany(po lewej od kierownicy u góry deski rozdzielczej), lecz mogą nie być połączone wszystkie kable, taniej i efektywniej jest założyć alarm lub sterownik radiowy i jednocześnie dzięki temu mieć dodatkowe zabezpieczenie auta odcinkę i funkcję komfortu z wyzwalaną z pilota alarmu.
    viper44
    Level 2  
    Bardzo wielkie dzięki , czyli już wiem co mam zrobić narazie niewiele mogę bo przez 2 lata gwarancji nie mogę ingerować w elektrykę bo niestety stracę gwarę... a podłączenie kompa i zmiana funkcji podchodzi pod ingerencję w elektrykę , Ale dzięki wielkie za objaśnienie.Pozdro
    Horse5
    Level 15  
    nie podchodzi bo nikt tego nie udowodni że zmieniało się ustawienia sterownika centralnych, zgodnie z przepisami unijnymi serwis niema prawa kwestionować montażu wykonanego w autoryzowanym zakładzie. Z resztą jeśli montaż jest schludny i profesjonalny to nikt się do niczego nie przyczepi.