Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filmik zbudowany z sekwencji JPG plus loop - jaki soft?

vinci 18 Dec 2008 15:59 2076 10
    vinci
    Level 25  
    czesc
    kto zna program który montuje pliki jpg do postaci filmu (avi, mpg lub inny) i robi pętlę (tworzy film który wyświetla zdjęcia non stop, po ostatnim wraca do pierwszego). potrzebne mi to jest do strony internetowej.
    arturd81
    Level 11  
    zapetlic to prawdopodobnie musisz w odtwarzaczu,a poskladac jpg do avi jakim programem do montazu
    vinci
    Level 25  
    Krzyq wrote:

nie działa loop

arturd81 wrote:
    zapetlic to prawdopodobnie musisz w odtwarzaczu,a poskladac jpg do avi jakim programem do montazu

na stronie pokazuja sie zdjecia (wyswietlane sekwencyjnie) nie filmik, nawet jesli bylby to odtwarzacz to napisze na stronie " w celu lepszego wyswietlania prosze sobie zapetlic" ?
    skierniak
    Level 15  
    Jeżeli potrzebujesz to na stronę www to przypuszczam, że chodzi ci raczej o zrobienie gifa animowanego. Coś takiego przygotujesz sobie np. w gimpie. Nie da się zrobić "nieskończonego" avi. :). Poczytaj sobie o formacie gif.

Lepiej od gif (stratny format, redukcja ilości kolorów) będzie wyglądało zastosowanie warstw i java scriptu. Dużo materiałów w sieci.
    vinci
    Level 25  
    wczesniej probowałem to robic jako animacje (jpg), tyle ze robie stronke w programie Swishmax i tam ustawienie czasu wyswietlania klatek animacji oddzialowywuje na cala stronke. Tzn. ze jesli ustawie czas przewijania jpegow na 2 sek. to wszystkie animacje na stronie dzialaja w tym trybie czasowym i wyglada to okrutnie. Dlatego tez zaniechalem tej opcji.
    skierniak
    Level 15  
    To może zrezygnuj z całóści jako flash, a zrób w nim tylko kolejne animacje i osadź je w html. Ewentualnie spróbuj animacje gif osadzić we flashu. Wydaje mi się, że program, którego używasz powinien pozwalać na to co chcesz osiągnąć - może to tylko kwestia wczytania się w helpa. Nie znam tego programu i teraz teoretyzuję, ale może spróbuj sobie na szybko zrobić samą animację z jpg, a następnie w nowym projekcie dodaj ją jako istniejący element/obiekt. Wtedy tieline będą niezależne.
    vinci
    Level 25  
    przebudowa całej strony to ostatecznosc.

skierniak wrote:
    może spróbuj sobie na szybko zrobić samą animację z jpg, a następnie w nowym projekcie dodaj ją jako istniejący element/obiekt. Wtedy tieline będą niezależne.

tak robie, ale czasy wyswietlania klatek w tym programie sa takie same dla calej strony, niezaleznie od tego czy robie w swishmax czy wklejam jako gotowy element zrobiony w innym programie.
    KrzysztofK
    Level 21  
    Proponuje darmowy programik Gifat. Bardzo łatwy w obsłudze i szybciutki. Można robić gify z obrazów z dowolnym rozszerzeniem.
  • Helpful post
    skierniak
    Level 15  
    vinci wrote:
    przebudowa całej strony to ostatecznosc.

skierniak wrote:
    może spróbuj sobie na szybko zrobić samą animację z jpg, a następnie w nowym projekcie dodaj ją jako istniejący element/obiekt. Wtedy tieline będą niezależne.

tak robie, ale czasy wyswietlania klatek w tym programie sa takie same dla calej strony, niezaleznie od tego czy robie w swishmax czy wklejam jako gotowy element zrobiony w innym programie.

Próbowałem i działa. Najpierw robisz jeden projekcik - slajdy. Dodajesz je do nowego projekciku i one idą swoją drogą a reszta projektu swoją.

daj maila to ci wyślę.

Chyba, że nie rozumiem problemu :)

jeszcze:

No tak to wygląda

No i jeszcze mam taki wniosek, że tak da się zrobić wszystko kwestia tylko w tym żeby odpowiednio porozkładać "warstwy" swojego projektu. W jednym projekcie zrób sobie animację. W drugim layout. Utwórz nowy projekt, zaeksportuj layout, zaeksportuj animacje, rozmieść wszystko i będzie grało. Tak bym to zrobił, choć zaznaczam, że ekspertem od flash-a nie jestem :).
    vinci
    Level 25  
    masz racje, mozna to zrobic jako osobny materiał w Swishmax, a potem swishmax do swishmax -:). tylko należy robić osobne zdjecie w osobnej scenie a potem eksportować to jako animacja. naraz ze wszystkimi zdjeciami zaimportowanymi nic nie idzie zrobic.