Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNIT UT70A - proszę o pomoc

18 Dec 2008 17:27 4873 6
Testo
    User removed account
    User removed account  
  • Testo
    21
    Level 12  
    Niestety nie mam teraz dostępu do skanera, ale mam instrukcję i postaram się pomóc.

Mostek LC musi być włączony (przycisk w pozycji dolnej - wciśniętej) przy pomiarze pojemności lub indukcyjności. Przy innych pomiarach powinien być odłączony. Stany TTL mierzysz podłączając zacisk COM do masy układu, a VomHz do punktu w którym sprawdzasz poziom. Gdy poziom jest >=2V pojawi się strzałka w górę , gdy poziom jest <0,8V pojawi się strzałka w dół i włączy się sygnał dźwiękowy. Dla stanów nieustalonych od 0,8V do 2V nie pojawią się żadne znaki. Poziom logiczny nie powinien przekraczać 18V.
    W instrukcji nie ma wzmianki na temat tego okienka z tyłu. Sam się zastanawiałem do czego służy. Być może jest wykorzystane w którymś z lepiej wyposażonych modeli z serii 70 które mają taką samą obudowę.
  • Testo
    Ptolek
    Level 36  
    Mam UT70B i czerwone okienko służy tutaj do komunikacji przez RS232 - jest do tego specjalny kabelek, z jednej strony ma jakiś element optoelektroniczny, a drugiej wtyk RS232. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest izolacja galwaniczna komputera od układu mierzonego, która pewnie wytrzyma kilka kV.
    Jeżeli nie masz przycisku RS232 na przodzie miernika to pewnie to okienko jest tylko z powodu wykorzystywania tej samej obudowy do obydwu modeli mierników.
    User removed account
    User removed account  
    21
    Level 12  
    Zrobiłem zdjęcia całej instrukcji. Nie jest to najwyższa jakość ale wszystko można bez problemu odczytać. Jakby co to producent udostępnia na swojej stronie instrukcję angielską, która jest na pewno bardziej zrozumiała niż japońska.
    User removed account
    User removed account  
    pawol
    Level 22  
    Do waszej wiedzy.

Ten biały adapter do pomiaru tranzystorów idealnie pasuje do tej kieszonki pod spodem gdzie jest oczko na opcjonalną podczerwień