Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

epson DX5000 nie wykrywa oryginalnego tuszu

blacknigga 18 Dec 2008 17:41 7809 8
 • #1
  blacknigga
  Level 13  
  zakupiłem oryginalny komplet tuszy jakieś 2 miesiące temu. Jeden kolor odrazu wymieniłem, pozostałem 3 nie. Dziś musiałem wymienić 3 pozostałe, dwa sie zainstalowały natomiast z trzecim jest problem. Epson status monitor pokazuje ze jest zapelniony kardridz, ale jest też "x" przy nim (czyli ze tuszu brak) lampka na drukarce też świeci że brakuje tuszu w jednym pojemniku oraz kominukat
  "Amarantowy:T0713
  Epson zaleca następujące oryginalne pojemniki z tuszem Epson. Kliknij przycisk Jak w celu przejścia do wskazówek dotyczących wymiany pojemnika z tuszem."
  Wymieniałem go już chyba z 5 razy, nic się nie chce drukować, bo jeden pojemnik jest pusty, czyszczenie głowic nie działa gdyż jeden pojemnik jest pusty:/

  zdjęcie pokazujące stan tuszu jest nie takie jak powinno:/ niewiem czy to robi jaka różnice ale...
  epson DX5000 nie wykrywa oryginalnego tuszu
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  Może pojemnik ma uszkodzony czip albo też coś jest nie tak ze stykami w karetce. Proponowałbym przede wszystkim zainwestować w resetter do czipów (jakieś 25 zł na Allegro) i spróbować najpierw ze skasowanym starszym pojemnikiem (tym wcześniej zużytym).
 • #3
  blacknigga
  Level 13  
  konmaj wrote:
  Może pojemnik ma uszkodzony czip albo też coś jest nie tak ze stykami w karetce. Proponowałbym przede wszystkim zainwestować w resetter do czipów (jakieś 25 zł na Allegro) i spróbować najpierw ze skasowanym starszym pojemnikiem (tym wcześniej zużytym).


  a jakie sa szanse ze to zaskutkuje? nie ma tanszych sposobow?
  epson DX5000 nie wykrywa oryginalnego tuszu
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  Tańszym sposobem byłby zakup kolejnego zamiennika tego koloru, ale może się trafić znowu jakiś byle jaki, który będzie powodował problemy, więc lepiej zainwestować w reseter - może się też przydać w przyszłości. Dobrze też na wszelki wypadek zostawiać sobie zużyte oryginalne pojemniki.
 • #5
  blacknigga
  Level 13  
  wyczytałem że jak się skończy tusz to nie można już zresetować chipa, mi niby tutaj pokazuje że tuszu nie ma
 • #6
  alienum
  Level 11  
  Pewnie mnie niektórzy ochrzanią za odgrzebanie ale opiszę swoją sytuację.
  Kupiłem Epsona dx8450 i od razu komplet nowych tuszów na zamianę. Wróciłem do domu wszystko drukarka stała w pudełku 2 tygodnie bo nie była potrzebna, gdy przyszła pora na piny wydruk musiałem się nieźle pomęczyć zanim wydrukowałem. Oryginalne tusze dołączone do drukarki wkładam i co się okazało wykrywa że to nieoryginalny i żeby wymienić normalnie człowieka szlak trafia ;/ ale cóż trzeba wydrukować więc otwieram nowy tusz wkładam i co widzę że te 3 co zostały teraz wykrywa jako nieoryginalne w końcu po różnych kombinacjach wyszło że żaden z dołączonych tuszy nie mógł być użyty i wydrukowałem dopiero gdy wymieniłem wszystkie na dodatkowe które dokupiłem "w razie czego". Nie wiem co mogło być z tymi tuszami które były w pudełku z drukarką po prostu w ogóle nie zadziałały i teraz leża na półce pełne a z tych które wymieniłem już kolorowych nie mam więc teraz muszę dokupić nowe bo nawet na czarno nie można drukować jak któregoś nie ma ;/ Z resztą na wiele mi nie starczyło tego tuszu (2 zdjęcia 20x15 i z 30 stron) więc troszkę do epsonów jestem negatywnie nastawiony.
 • #7
  grabass
  Level 11  
  Witam przy tym typie tuszy lecz w innym modelu miałem przypadek że po przeinstalowaniu sterowników tusz który był w 50% napełniony nagle zrobił się pusty gdy wymieniłem go zamiennikiem drukarka nagle uznała że kolejny orginalny jest pusty
 • #8
  topor305
  Level 10  
  A ja mam przy okazji też pewną sprawę. Chodzi o to że mam zamienniki do DX8450, ale dość szybko okazuje się, że jest minimalny stan tuszu, mimo, że ostatnim razem jeszcze było ich sporo. Z kolei jak go wymieniam to jeszcze w środku chlupie (znaczy się, że jeszcze trochę tuszu zostało). Nie wiem co jest tego przyczyną, bo chciałbym wykorzystywać tusz do ostatniej kropli :)
  Z tego co wiem istnieją zestawy do napełniania z kartridgami samoresetującymi się.

  Ktoś może już próbował takiego czegoś, czy to rzeczywiście się opłaca bardziej niż wymiana niewykończonego do końca kartridge'a za 9 zeta?
  Jak to jest z tymi reseterami chipów? Czy to rzeczywiście zdaje egzamin? Co ewentualnie w tej sprawie polecacie zrobić?
  Moderated By rys57:

  Link skasowany. Regulamin p.10.11.

 • #9
  jerry1960
  Level 35  
  Nowe tusze możesz resetować jedynie wtedy, gdy jest w nich minimum 25% tuszu.