Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASTRA podczas jazdy po wyluzowaniu gaśnie pomocy??

luk3534 18 Gru 2008 17:56 2241 10
  • #1 18 Gru 2008 17:56
    luk3534
    Poziom 15  

Witam mam pytanie mój samochód gdy jadę na 5biegu i jest z górki wrzucę luz to jak zejdzie z obrotów czasami zgaśnie. Jest to opel Astra F silnik 1400ccm 44kw 60KM jest instalacja gazowa nowa BRC, ale dzieje mi się to od dzisiaj jak mechanik zmienił mi pasek rozrządu i termostat proszę powiedzieć dlaczego gaśnie muszę przestawić zapłon czy co?>? ale podkreślam czasami gaśnie nie zawsze. a później nie ma żadnego problemu by go odpalić elegancko łapie.

• #2 18 Gru 2008 18:08
    trans-serwis
    Poziom 39  

Po pierwsze co mechanik na to skoro stało się to po wymianie rozrządu.
    Po drugie sprawdż wlot powietrza do filtra, jeżeli samochód jest z inst. gazową to nie może być skierowany do przodu samochodu.

• #3 18 Gru 2008 18:14
    luk3534
    Poziom 15  

mechanik powiedział że mógł się troszeczkę zmienić kąt zapłonu i trzeba może przestawić zapłon a to drugie to ja chyba mam do przodu bo zawsze tak miałem i wcześniej nie gasł to nie mam pojęcia co może być tego przyczyną

• #4 18 Gru 2008 18:28
    tzok
    Moderator Samochody

Sprawdź czy gaśnie tylko na gazie czy również na benzynie.

• #5 18 Gru 2008 18:29
    luk3534
    Poziom 15  

na gazie i na benzynie mi gaśnie

• #6 18 Gru 2008 22:52
    zmianowy
    Poziom 16  

Mechanior chyba się pomylił o 1 ząbek na kole wałka.
    Z Twojego opisu wygląda to jakby zapłon był opóźniony, a przy prawidłowym założeniu nowego paska powiniem zapłon się raczej minimalnie przyśpieszyć lub pozostać bez zmian. Sama regulacja aparatem zapłonowym może nie załatwić sprawy do końca. Silnik przestanie gasnąć, ale w dalszym ciągu nie będzie pracował prawidłowo(dynamika, osiągi i spalanie):|.

• #7 18 Gru 2008 23:23
    Krick1987
    Poziom 24  

Check się nie zapala??? może impulsator padł w liczniku... tez wtedy są takie objawy.

• #8 20 Gru 2008 23:32
    kam250
    Poziom 11  

rure od wlotu powietrza jak najbardziej do tyłu. i wtedy zobacz jakie sa objawy

• Pomocny post
    #10 05 Sty 2009 09:27
    whats_upp
    Poziom 18  

Miałem podobnie w mojej ASTRA.
    I z tego co pamiętam to mechanik wymieniał mi silniczek krokowy i przewody od świecy. I jakoś się uspokoiło

• Pomocny post
    #11 05 Sty 2009 10:28
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

kam250 napisał:
    rure od wlotu powietrza jak najbardziej do tyłu. i wtedy zobacz jakie sa objawy

Jak już piszesz post to czytaj cały temat ze zrozumieniem.
    Na LPG może i to by miało znaczenie ale benzynie ?
    Pozatym autor tematu jeździł cały z podłączoną rurą.

Objawy mi bardziej pasują na impulsator ale wtedy check engine powinien zantotować kod np. 24.

Pojedź do mechanika niech sprawdza skoro to po jego robocie zaczęło występować. Byćmoże jakieś masy mechanik odłączał itp.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME