Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Koniec umowy z Cyfrowym Polsatem

18 Dec 2008 19:02 31610 4
 • Level 15  
  Witam

  10 lutego kończy mi się umowa z Polsatem Cyfrowym. Była podpisana na 2 lata na Pakiet Familijny z dekoderem Samsung DSB-S305G. Zgodnie z zapisami umowy na 3 miesiące przed terminem zakończenia jej ważności wysłałem do Warszawy moją rezygnację z usług CP. Wysłałem ją w dniu 3.11.2008 roku (poniedziałek) listem poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru. Sympatyczna pani na poczcie zapewniała mnie, że przesyłka powinna być dostarczona następnego dnia, a do końca tygodnia tj. do 7-8.11.2008 r. to już na 100%. Jakież było moje zdziwienie, kiedy otrzymałem potwierdzenie odbioru z datownikiem 12.11.2008 r. Tak więc wg CP o dwa dni za późno. Do tej pory nie mam żadnego odzewu od CP, ale podejrzewam, że będę musiał płacić abonament za dodatkowy miesiąc. I chociaż miałem zamiar wziąć u nich dekoder HD i podpisać nową umowę, to teraz tego nie zrobię. Za ich cwaniactwo stracą dobrego klienta, zamiast dalej ciągnąć ze mnie kasę...

  Mam kilka pytań:

  1. W trakcie procesu wymiany kart, straciłem możliwość odbioru programów przez 6 dni mimo opłaconego abonamentu. Kontakty e-mailowe nie przyniosły żadnego efektu (a pierwsza odpowiedź dotarła do nie po 4 dniach od zgłoszenia problemu). Pomogła dopiero wizyta u autoryzowanego przedstawiciela, gdzie pani z obsługi po około 25 minutach udało się dodzwonić do Warszawy i po następnych kilku godzinach mój tuner został odblokowany.
  Czy mogę jakoś odzyskać pieniądze za te 6 dni (wiem, że to śmieszna kwota, ale dla samej zasady...)? Ktoś miał może podobną sytuację?

  2. Czy po zakończeniu umowy mój polsatowski dekoder pozostanie odblokowany do oglądania programów FTA?
  Czy muszę w tej sprawie pisać jakąś prośbę do CP?

  3. Czy po zakończeniu umowy będzie mi potrzebna do oglądania kanałów FTA karta CP w slocie dekodera?

  4. Czy jest w sieci dostępne jakieś inne oprogramowanie dla mojego tunera, niż to toporne oryginalne? Czy będę mógł sobie stworzyć w nim jakąś listę kanałów, która nie zostanie wykasowana przez modyfikacje prowadzone przez CP?

  Na razie tyle.
  Pozdrawiam wszystkich
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Level 35  
  Witam
  2)...z tym jest różnie ja nie pisałem ani nie dzwoniłem sami włączyli FTA ,słyszałem przypadki że trzeba zadzwonić do CP i poprosić o włączenie programów FTA dla danej karty.
  3)..karta będzie potrzebna dekodery CP są parowane razem z kartą.
  4)...nie ma innego oprogramowania(port RS zablokowany)
 • Level 19  
  Polsat to cwaniaki mnie wykikwali na dwa tygodnie i musze im jeden abonament wiecej zapłacic. tak jak ty wysłałem polecony z potwierdzeniem odboiru dokładnie 3.11.2008. 20 listopada zadzwoniłem z pytaniem czy u nich ktos odbiera poczte i dowiedziałem sie ze przyjęli rezygnacje z data 12.11.2008 a potwierdzenie otrzymałem dopiero 22 listopada. Porażka.
 • Level 15  
  houruk wrote:
  Polsat to cwaniaki mnie wykikwali na dwa tygodnie i musze im jeden abonament wiecej zapłacic.


  Oni wszyscy są "po jednych pieniądzach". Klient się nie liczy. jest dobry, jeśli go można oskubać. Nawet cyfryzację telewizji naziemnej opóźniają, bo się jeszcze za mało obłowili (a TVN'owska TNK jest tego najlepszym przykładem) i trzeba do końca jak najwięcej z ludzi wyszarpać...
  Mam też złe wspomnienia z "przygody" z Cyfrą w jej początkowym stadium. Dobrze że dwa razy udało mi się wyhamować, kiedy dostawałem pociągu do N'ki.

  Pozdrawiam
 • Level 15  
  Znowu skusiłem się na nową umowę z Polsatem...
  Ich oferta jest najbardziej (dla mnie) atrakcyjna.
  Pozdrawiam

  Zamykam temat