Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRT54GL przerywa...bardzo często...

dreammick 18 Gru 2008 19:18 1184 4
  • #1 18 Gru 2008 19:18
    dreammick
    Poziom 10  

Do Linksys WRT54GL mam podłączonego PC kablem i laptopa radiówką, przez jakiś rok wszystko działało bez problemu, jednak ostatnio sygnał przez radiówkę jest przerywany (wyłącza się i włącza co około 4sec) dlatego też nie da się korzystać z neta. Dodam też że to nie jest wina karty radiowej w laptopie...sprawdzałem jeszcze na 2 innych i jest to samo, nie jest to też wina dostawcy ponieważ przez kabel wszystko działa bez problemu. Zmieniałem też kanały wysyłania sygnału i to też raczej nie to...

Moje pytanie to czy ktoś miał podobny problem? czym może być to spowodowane?

0 4
  • #2 19 Gru 2008 09:04
    janeczekkk
    Poziom 21  

Witam miałem podobny problem z routerem D-Link. Trochę się z nim namęczyłem ale po zmianie firmware na nowszy wszystko było ok.
    Można też spróbować zresetować router i wprowadzić ustawienia od początku (przed zmianą firmware), sprawdzić czy antena/y są dobrze przykręcone, a jeżeli to nie pomoże to wgrać firmware.

0
  • #3 21 Gru 2008 00:22
    dreammick
    Poziom 10  

Anteny są ok, chyba będę musiał jednak firmware zmienić choć nie wydaje mi się żeby w tym tkwił problem bo to dziwne, że do tej pory działało wszystko na nim ...sam już nie wiem

0
  • #4 21 Gru 2008 09:38
    janeczekkk
    Poziom 21  

Ja też ze swoim nie miałem problemu przez jakieś 1,5 roku.

0
  • #5 21 Gru 2008 10:25
    kron0s
    Poziom 10  

A sprawdzałeś może przypadkiem zagęszczenie w eterze?
    U mnie w ciągu ostatniego roku pojawiło się 7 nowych AP i transfer na radiówce spadł z jakichś 4 MB do 300kB. Zmiana kanałów nic w takim wypadku nie daje, ponieważ nie da się ustawić osobnego pasma.

Pomogła zmiana parametrów transmisji w AP, tzn zmniejszenie wartości Beacon Interval (na 75), Fragmentation threshold (na 1700) i RTS threshold (na 1800).

Tutaj na końcu strony masz ładnie wyjaśnione znaczenie ww. parametrów
    http://www.usr.com/support/5465/5465-pl-ug/wireless.html

Istnieje jeszcze możliwość, że ktoś się próbuje się włamać i umyślnie odłącza twoje połączenie z AP.

0