Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

scenic brak mocy CZARNY DYM

19 Dec 2008 01:20 13168 15
  • Level 2  
    Witam mój Scenic to 1.9 dti z 98 roku kilka dni temu podczas jazdy zaczął dymić i spadła mu moc na postoju silnik miał tylko 500 obrotów i bardzo nim trzęsło na drugi dzień jak był zimny to miałem problem żeby go odpalić a jak już odpalił to bardzo nim trzęsło a na ulicy pod tłumikiem duży czarny ślad spalin mechanik doradził wymianę pompy wtryskowej i tak zrobiłem ale bez efektu wciąż to samo Pomocy [/b]
  • Helpful post
    Level 11  
    Sprawdź turbinę i erg powodzenia.
  • Level 18  
    Czarny dym spowodowany jest złym spalaniem. nieszczelną głowicą, pękniętym pierścieniem (pierścieniami) lub zużytymi, lub zawory (może się zawiesił któryś) itp.. Turbinę też możesz sprawdzić.. Wg mnie czarny dym, strata mocy i trzesienie spowodowane jest tym że jedna z komór spalania nie jest szczelna albo zawory albo tłok z pierścieniami.. uszczelka pod głowicą może..
  • Level 32  
    szczelność doloty sprawdzona , a swoją drogą co za mechanik co od razu proponuje wymianą pompy.
  • User removed account  
  • Level 18  
    elektronika6 wrote:
    tranzystor1204 chyba masz jakieś przebicie. Od kiedy czarny dym to kwestia pękniętej głowicy ( będzie kopcil na biało) albo pierścienia ( bedzie kopcil na nibieskawo).
    Czarny dym świadczy o nadmiarze wstryskiwanego paliwa ( niedomairze powietrza), pamiętaj że silniki diesla pracują na pewnym zubożeniu.
    Czyli twierdzisz że Jeśli masz starego diesla który już kopci niewiadomo jak to wystarczy wg ciebie zregenerować pompę i ustawić mieszanke na wtryski i już po czarnym dymie?? No wg ciebie tak..
  • Level 21  
    czarny dym może świadczyć o uszkodzeniu wtryskiwaczy.
  • User removed account  
  • Level 21  
    czarny dym może świadczyć o uszkodzeniu wtryskiwaczy

Czytaj post wyżej i nie powtarzaj się. Michu10
  • Level 18  
    elektronika6 wrote:

Zupełnie nie wiem o jakiej mieszance pisze tranzystor, może ma sprawdzić czy czasem plywak się nie utopił?

Cwaniak?? Mieszanka Paliwa z powietrzem!! Czyli konkretnie ilość paliwa na wybóch jest nieprawidłowa.. Nie rób ze mnie idoty a juz z siebie tymbardziej
  • Level 42  
    Sprawdż Kolego sugestie Micha i Jupitera - będzie tam usterka.
    Młodzieży! Nie przerzucajcie się racjami , spalanie paliw w sinikach ZS nie zależy tylko od dwóch czynników , o ktore sie tak spieracie. Doświadczalnie , odłączcie turbine to zobaczycie efekt - taki jak właśnie opisuje pytający.
  • User removed account  
  • Level 39  
    Elektrit choćbyś flaki wypruł oni wiedzą swoje.P
  • Level 2  
    na tą chwile odkręciłem z kolektora taką część która ma w środku coś w rodzaju zaworu na podciśnienie , było to nie szczelne więc wyczyściłem i i teraz jest szczelne ale silnik chodzi jak chodził, rozrząd tez jest ok
  • Level 1  
    Witam
    Czy mógłby ktoś przesłać zdjęcie lokalizacji zaworu EGR w Scenicu 2 rok. 2003 silnik 1,9 dci.
    Nigdzie nie mogę znaleźć.
    Pozdrawiam