Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka kolejność w załatwieniu sprawy

19 Gru 2008 09:22 2549 26
  • Poziom 22  
    Witam kolegów . mam pytanie do was takie , mam do wymiany przewód aluminiowy który jest przepalony , i zmieniłem go na miedziany problem polega na tym że w mieszkaniu podłączyłem już przewód a przy liczniku jeszcze nie ponieważ jest na nim plomba. To jak musze zrobić zgłosić do ZE że chcem podłączyć nowy kabel , czy zerwać plombe zrobić wszystko jak należy i dopiero zgłosić ?. Pozdrawiam Roman.
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 12  
    Wydaje mi sie ze musisz najpierw zgłosic, bo sam raczej nie mozesz zerwac plomby, bez ich wiedzy:D chociaż zadzwon do nich
  • Poziom 22  
    Na pewno nie pozwolą ci dzisiaj zerwać samemu plomby.
  • Poziom 24  
    Swego czasu zgłąszałem zerwanie plomb, no problem odpowiedział pan, przyjechali załozyli drugą, całość podobno doliczyli do rachunku i powiedzieli że będzie to drobna złotówkowa sprawa i tak pewnie było, po rachunku niczego nawet nie zauwazyłem. Możesz sobie zerwać plombę, przeciez jak Ci przepala sie bezpieczniki przedliczynkowe w domku to nie bedziesz czekał ruski miesiac aż ekipa przyjedzie i Ci wkładkę pozwoli wymienic, oczywiście szybko powinieneś zgłosic taką ingerencję aby potem problemu większego nie meć.
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 22  
    Swego czasu tak było ale teraz jak mają iso to nie wiem czy ci pozwolą.
  • Poziom 14  
    Zgłaszasz chęć modernizacji. Chyba musisz podać wskazanie licznika, kiedy będzie naprawa i co chcesz robić.
    Po wykonaniu prac przychodzi gość z elektrowni, odbiera instalację i montuje plomby.

Na chwile obecną za zerwanie plomb jest kara. Łódzki ZE pobiera 100zł - za zerwanie, bez żadnej ingerencji w instalację.
    Jeśli zerwiesz, nie zgłosisz, wymienisz kable i trafisz na służbistę to może Cię oskarżyć o kradzież prądu, lewe instalacje itp... (no bo nie wiadomo, kiedy to rozgrzebałeś, a może przez cały czas (lub jeszcze wcześniej) miałeś zrobione obejście...)

Nie pamiętam czy przy przeróbce jest jakaś opłata, ale chyba jest bezpłatnie.
  • Poziom 22  
    Dziękuje za informacje, temat zamykam.
  • Poziom 26  
    Jaka kara kto i za co karze.Zgłaszasz modernizację nawet telef. potem zgłaszasz plomowanie .Połata cirka 30 może 35 zeta. Opłata jest napewno.
    Jeśli tak jak kol mówi ze mogą cię posądzić o kradzież to też jest wyjście, wsjo przygotowujesz , zostaje tylko rozpląbownie, podpięcie nowego i ponowne zapląbowanie. A samo podpięcie to chwila SEXU eine momento.Więc jak zgłosisz żeby zaplombowali i cię nie posądzili o kradzież to jak przyjadą przy nich zrywasz i podłaczasz.Nikt nie kradnie nie kazdy "Kowalski " jest od razu złodziejem Panowie. Pozdro
  • Poziom 14  
    zbyszek_ napisał:
    Jaka kara kto i za co karze.

Proponuję najpierw poczytać... a dopiero pisać.
    Do tego można przejrzeć cenniki ZE i tam jest też wymieniona opłata za uszkodzone plomby.

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,2007072.html

zbyszek_ napisał:
    Nikt nie kradnie...

a tu byś się zdziwił, jakie instalacje ludzie mają... i to czasem nawet w blokach... z licznikiem na klatce...
  • Poziom 26  
    To że kradną to nie nowość. Ale nie każdy.Kol. roman4 zgłosił problem i podpowiadam jak to może zrobić zaoszczędzając kasy i aby z niego właśnie nie zrobili złodzieja.Nie każdy jest złodziejem przecież.Czytać nie muszę bo i po co mam to robić, a płacić .ZA CO za zerwanie plomdy przy przcownikach ZE / nie niszczę jej, telko w ich obecnoąci zrywam /, ato nie jest niszczenie niestety tylko ona się już nie nadaje do niczego. Mogę też im zaproponować zerwanie i ponowne zaplombowanie , zapłacę 30 zeta i ??????? Teraz to ja niszczę ????? Czy jak zapłacę a oni zniszczą i założą nową to też mam płacic jak któryś z kol mówił 100 zeta??????? Bzdura , panowie troszkę pomyśleć a wsjo się ominie jak jest tylko dobra wola.I właśnie nie mam zamiaru czytać i przeglądać tych bzdur, które są straszakiem tylko dla niemyślących, choć to wszystko naprawdę znam ale jeszcze nigdy nie płaciłem za zerwanie plomby. Kraść kol. damian34 to dają przykłdy ludziom na dole ale niestety ci na górze, bo tych na dole to naprawdę jest mniej.Co nie znaczy że ich nie ma . Pozdro
  • Poziom 12  
    teoria i dywagacje po próżnicy
    trzeba zgłosić rozplombowanie a pózniej zaplombowanie
    lepiej wezwać elektryka z właściwymi uprawnieniami.
    Według ZE każde naruszenie ich własności jest podejrzane nielegalny pobór [dowody się znajdą].
  • Poziom 22  
    Jestem świeżym elektrykiem uprawnienia posiadam .
  • Poziom 26  
    To tej pracy co ty chcesz zrobić nie musisz mieć nawet żadnych uprawnień, nikt i żaden wymieniający plombę bo i po co im to jest potrzebne.Ja podpowiedziałem, jak można to zrobić przy min kosztach ok . 30 zeta, a powiem tak nawet jak ZE ma w swojej taryfie ok 30 zeta to ja takie sprawy załatwiam za ok. 20 zeta.Nigdy nie miałem takich problemów.Decyzja i wybór należy do ciebie jak ty to zrobisz.Zdrowych i wesołych ŚWIĄT.Pozdro
  • Poziom 22  
    Kolego Zbyszek chcę tak zrobić bo plombę zerwałem , instalacja jest zrobiona według naszych norm. Teraz jak byś zaproponował abym udał że zrywam plombę i dzwonię , czy powiedzieć im prawdę że w dniu itd. zerwałem plombę aby zmienić przewód . Co koledzy na to ????.
    Teraz stoję jak by po murem i chcę wyjść z tego cało ! ?.
    Posiadam uprawnienia SEP.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Tak bym zrobił, u mnie nie byłoby żadnego problemu z założeniem nowej plomby i to jak pisałem za 30 zeta. Wyjście 2 z którego bym skorzystał to porozmawiał z chłopakami z pogotowia i za 20 zeta by założyli nową.Wyjście 3 ostateczne legalnie zgłosić, powiedzieć ze wymieniałeś instalację , zerwałeś i czekać na rachunek.Nie obawiaj się niczego, nie posądzą cię o żadną kradzież, za bardzo by to było naiwne i czekaj na fakturkę, ale podejrzewam że obciążą tylko za wymianę plomby.Spoko bez nerwacji.Pozdro :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Ja podpowiadam, takie sprawy robię na bieżąco i nie mów mi że z pog. en , czy ZE bedą żądać dokumentacji po co i dla kogo? ZE interesują tylko pomiary jak sam wiesz przy zakładaniu licznika / do nowego obiektu lub po zdjęciu licznika przez ZE z powodu xxx i ponownym zgłoszeniu że instalacja nadaje się do eksploatacji po dokonaniu opłat /ale nie przy wymianie plomby.Nie mów mi też że zaraz zażądają przeglądu całej instalacji.Przecież ich to jest tylko do licznika a reszta to każdego prywatna sprawa. Spoko jak mówiłem nie podniecaj się bo jeszcze chłop będzie musiał wydać projekt, prot pomiarów instalacji etc etc.Tak wiem zaraz mi też powiesz / bo to fakt i prawda /, że po każdej modernizacji , naprawie należy wykonać pomiary to oczywiste tak powinno być. Tylko teraz pytanie do ciebie czy ty jak dorabiasz komuś 1 pkt np świetlny , czy gniazda to kasujesz za robotę czy też wykonujesz pomiary , wystawiasz prot. i dodatkowo gościa kasujesz za pomiary. Ja staram się gościowi podpowiedzieć jak może właśnie zaoszczędzić wydawania dodatkowej kasy.Przecież wiem że jak ty byś u siebie to wymieniał to załatwiłbyś tak aby zapłacić tylko za samą wymianę plomby / czyli jak najmniej / Widzisz szkoda że nie lato i nie ma burz o tu tez byłby argument zerwania. I takich argumentów można szukać, mnożyć, podpowiadać i nie mów że ktoś radzi ludziom pierdoły nie mam tego na celu. Pozdro
  • Użytkownik obserwowany
    Zawsze trzeba zgłośić nawet jakl sie ma znajomego na rejonie.
    Bo pech to właśnie to że się niczego nie spodziewamy, a czort wie czy ktoś nie widział grzebania i nie zglosił kradzieży.
    A nawet jak zglosił to elektrycy ZE wiedzą o tym i nie robią wielkich oczu.
    Zresztą wszystkie telefony sa nagrywane.
  • Poziom 22  
    Panowie mam często z tym do czynienia jestem elektrykiem w spółdzielni raz pozwolą a raz nie i muszę pisać pismo o rozplombowanie i zaplombowanie teraz mają specjalne plomby w obudowie z plastyku i są z nich rozliczani na każde rozplombowanie i plombowanie piszą kwit .
  • Poziom 26  
    Dlatego też na tym kwicie jak jest tylko dobra wola można wszystko napisać aby jak najmniej zapłacić. JAK się chce to się wsjo załatwi, tylko dobra wola.Pozdro:D
  • Poziom 22  
    Coś nie bardzo mogę w to uwierzyć że teraz ktoś obcy zadzwoni do ZE a oni mu pozwolą samemu zerwać plombę.
  • Poziom 26  
    Mało wiary widzę u ciebie a szkoda.Pozdro
  • Użytkownik obserwowany
    Wiara w swoje siły potrafi z działającego urządzenia z drobną usterką zrobić toalny szmelc.
  • Poziom 22  
    Ja myślę że nie ma o co piany toczyć zainteresowany może zadzwonić do ZE i się zapytać ,proponuje zakończyć ten wątek.
  • Poziom 22  
    No i mamy co kraj to inny obyczaj.