Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat bezbutlowy-jaki kupic?

quadro 19 Dec 2008 09:56 19233 7
    quadro
    Level 15  
    Witam.
    Jak w temacie jaki polecacie migomat do 800 zl bezbutlowy lub inny?
    gsminfo
    Level 21  
    A może pytanie powinno być inaczej zadane ! po prostu chce spawać drutem bez butli. I w tym wypadku spawamy zwykłym półautomatem z zmienioną biegunowością i drutem bez osłonowym (przeznaczony do spawania bez gazu) w sumie spawam tak rzadko że butla jest problemem.
    quadro
    Level 15  
    Dokladnie ja kolega wyzej pisze. Spawac bede tlumiki i jakas blacharke w aucie i drobne robotki w domu. Wolalbym jakis sprzet bez butli, choc niekoniecznie (stawiam na mniejsza awaryjnosc).
    Czy kazdym migomatem mozna spawac bez butli?
    Ja sie zbytnio nie znam na takim sprzecie dlatego pytam co w tej cenie mozna kupic?
    prez8s
    Level 33  
    Drut rdzeniowy do spawania bez butli jest drogi, bardzo drogi, pozostawia szlake, dochodzi zabawa w czyszczenie szlaki, tak naprawde taniej i lepiej wychodzi migomat z butlą, koszt wymiany butli w okolicach 20zł i starcza na dość długo. Zwykły drut wychodzi dużo taniej niż rdzeniowy i lepiej sie spawa.
    quadro
    Level 15  
    Poczytalem sobie troche lektury na ten temat. Mysle ze zwykly drut i butla bedzie lapszym rozwiazaniem. Teraz tylko pozostaje wybrac odpowiedni migomat dla moich potrzeb.
    Ikis_70
    Level 11  
    drut samosłonowy nie nadaje się do blacharki samochodowej.
    pozostawia szlakę, odpryski i sama spoina pozostawia wiele do życzenia.
    Jeśli masz jakiś stały dochód lepiej kupić coś porządniejszego na raty i niech sprzęt sam na siebie zarabia i te raty płaci.
    Osobiście mam dwa migi: Bester 1501 (jednonapięciowy!!)
    i Einhela Multimig 200. Ten drugi jak kolwiek beznadziejnie wykonany ale jest dość ciekawym rozwiązaniem do domowego warsztaciku.
    mar400
    Level 12  
    Obecnie mam parę migomatów za 1500zl posiadam uzywanego SAF 180Amper posiada zintegrowana w sobie spawarkę na elektrody. Ale najważniejsza funkcją jest to iż urządzenie samo dobiera sobie posów drutu, mamy tylko możliwość niewielkiej korekty. oczywiście sprzęt jest na 380V O większym aperażu mam jeszcze inny sprzęt ale jest znacznie droższy. Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

Do spawania tłumików nie trzeba ekstra jakości wiec bez problemu można zastosować drut samoosłonowy, bądź z topnikiem - można takie bez problemu kupić w , miałem kiedyś taki mały migomat na taki właśnie drut, ale co było dziwne spawał prądem przemiennym a nie stałym jak typowy migomat..
    prez8s
    Level 33  
    Widziałem te twoje migomaty na allegro, ceny masz wysokie i w zasadzie nic ciekawego one nie reprezentują, w tych cenach ktore masz mozna juz kupic migomaty inwerterowe ktore spawają o niebo lepiej, pozatym to nie jest tablica ogłoszeń.